فهرست
همه در انتظار بازگشت ایمان مبعلی
همه در انتظار بازگشت ایمان مبعلی

همه در انتظار بازگشت ایمان مبعلی

ای اسپرت - یارکمکی فوری استقلال که عجله‌ای و در روز آخر نهایی شدن فهرست لیگ قهرمانان آسیا به جمع آبی‌پوشان پایتخت پیوست، چیزی شبیه ماحصل عکس‌های فوری بود که یک‌بار مصرف هستند و فقط به درد کار راه انداختن می‌خورند... هیچ کس عکس فوری را قاب نمی‌گیرد!

حوالی دقیقه 60 بازی استقلال و الشباب تابلوی تعویض بالا رفت و مردی که برای بازیسازی به استقلال آمده بود، آرام آرام عرض زمین چمن ورزشگاه آزادی را طی کرد و روی نیمکت نشست. خسرو حیدری به جای ایمان مبعلی وارد زمین شد و تماشاگر طرفدار استقلال با تشویق مبعلی به این تعویض واکنش نشان داد. تماشاگری که شنیده بود قرار است ایمان جای خالی زیدان (مجتبی جباری) را در استقلال پر کند، با هضم تعویض قلعه‌نوعی (حیدری به جای مبعلی) مشکل داشت.

 فردای شکست استقلال مقابل الشباب، یک روزنامه ورزشی تیتر زد؛ «تعویض مبعلی، لطیفه‌ای که قلعه‌نوعی تعریف کرد!» منتقد معترض امیر اعتقاد داشت حضور همزمان مبعلی و حیدری به استقلال برای جبران گل خورده‌اش کمک می‌کرد اما امیر چنین اعتقادی نداشت.

 قلعه‌نوعی حتی در رختکن هم از خجالت مبعلی درآمد؛ «آقا ایمان از تو خیلی بیشتر از این‌ها توقع داشتم. ناسلامتی قرار بود یارکمکی ما باشی، نه این که توی زمین قدم بزنی. همین تو امسال وقتی بازیکن استقلال صنعتی بودی، در هر دو بازی رفت و برگشت جلوی استقلال پدر ما را درآوردی از بس پاس تودر و عمقی دادی اما امشب اصلا به درد ما نخوردی.»

 ایمان که سرش را پایین انداخته بود و اعتراض قلعه‌نوعی را تحمل می‌کرد، یک کلمه هم حرف نزد اما هنگام خروج از ورزشگاه، به دستیار قلعه‌نوعی گفت: «دقیقه 55 بازی مدافع حریف مچ پایم را لگد کرد. همان موقع می‌خواستم دست بلند کنم و بگویم تعویض‌ام کنید اما دیدم روی نیمکت یار نداریم و با درد بازی کردم. اگر امیرخان عوضم نمی‌کرد خودم چند دقیقه بعد دست بلند می‌کردم.»

 دستیار امیر این ادعای مبعلی را جدی نگرفت اما صبح روز بعد وقتی ایمان به پزشک باشگاه استقلال مراجعه کرد، معلوم شد لاف نمی‌زده و واقعا از مچ پا مصدوم است. تشخیص پزشک 3 روز استراحت کامل و پشت سر گذاشتن 7 جلسه‌ی درمانی بود. حالا قرار است مبعلی تا قبل از بازی با الریان قطر صحیح و سالم به قلعه‌نوعی تحویل داده شود اما بعید است امیر این بار از دقیقه یک مبعلی را به میدان بفرستد.

 آسیب‌دیدگی مبعلی برای دوستداران استقلال به معما تبدیل شده اما خرافاتی‌ها می‌توانند این اتفاق را به نارضایتی هواداران استقلال صنعتی از انتقال این بازیکن به استقلال ربط بدهند و بگویند پشت سر یارکمکی شدن ایمان در لیگ قهرمانان آسیا ناله و نفرین بوده است چراکه درست چند روز پس از این انتقال موقت، وقتی استقلال صنعتی در هفته بیست‌و‌هفتم لیگ سیزدهم در خانه مقابل داماش متوقف شد، گروهی از هواداران آبی‌های خوزستان در ورزشگاه تختی اهواز علیه ویسی شعار دادند و عبداله گواردیولا را بابت این که مبعلی را از دست داده، سرزنش کردند. هواداران شاکی استقلال صنعتی می‌گفتند؛ خودمان بازیساز نداریم و یک پای‌‌مان لب لیگ آزادگان است، آن وقت آقا (ویسی) برای آن‌که خودش را پیش قلعه‌نوعی عزیز کند، مبعلی را به استقلال قرض داده!

     
آی اسپورت
2014-03-03 10:02:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر