فهرست
یادداشت: یووه تیمِ سرنوشت نبود
یادداشت: یووه تیمِ سرنوشت نبود

یادداشت: یووه تیمِ سرنوشت نبود

جیمز هورن‌کاسل
 
افسوس که شعارِ "فینو آلا فینه" (تا آخرِ راه) عینیت پیدا نکرد و پایانِ افسانه‌ای شکل نگرفت. با اینکه راهِ برلین برایِ پیرلو و بوفون و بارتزالی مانندِ 9 سال پیش تکرار شد و حتی از دورتموند هم گذشت، یووه تیمِ سرنوشت نبود. بیانکونری موفق نشد کاری که میلان سالِ 94 کرد و بر خلافِ انتظارِ همه تیمِ رویاییِ یوهان کرویف را در فینال شکست داد، را تکرار کند. حتی شباهت‌ها در حدی بود که در آن بازی فرانکو بارزی و آلساندرو کاستاکورتا، مدافعینِ اصلی میلان غایب بودند و در این بازی جورجو کیلینی. در عوض یووه به سنتِ شکت در فینالش ادامه داد و برایِ چهارمین بارِ پیاپی پله‌ها را به سویِ مدالِ نقره بالا رفت.
بوفون قبل از بازی گفت: «تاریخ می‌گوید که یوونتوس همیشه، یا تقریبا همیشه، باید تا نیمه نهایی بالا بیاید. البته اگر قهرمان بشیم میدونیم که کارِ بزرگی کردیم. اما این داستانِ همیشگیِ ماست و هر اتفاقی بیفتد یک ماه و نیمِ دیگه برمیگردیم و آماده‌یِ فصل بعد میشیم.»
زندگی در یوونتوس ادامه پیدا خواهد کرد و آینده‌ای درخشان در انتظارِ این تیم است. موراتا که خودش یکی از نمادهایِ این آینده‌یِ درخشان است اعتقاد دارد بازیکنانِ یوونتوس مثلِ یک خانواده هستند و سطحِ موفقیت‌شان هیچ حد و مرزی ندارد. موراتا قبل از بازی می‌گفت حتی اگر یوونتوس قهرمانِ چمپیونز لیگ هم بشود، مدیرانِ باشگاه دنبالِ ساختنِ تیمی قوی‌تر خواهند بود.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-07 12:34:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر