فهرست
امید منطقی استقلال برای صعود
امید منطقی استقلال برای صعود

امید منطقی استقلال برای صعود

مسعود کربلایی

آی اسپورت- یک بازی، یک گل خورده و یک شکست. این بهترین نتیجه ای است که تیم فوتبال استقلال ایران از سی و سومین دوره رقابت های جام باشگاه های آسیا کسب کرده است.

استقلال با این شکست در حالی در رتبه ی چهارم گروه A قرار گرفته که تیم های الجزیره امارات، الشباب عربستان و الریان قطر به ترتیب در رتبه های اول تا سوم و بالاتر از این تیم ایرانی جا خوش کرده اند. تیم فوتبال استقلال همچنین سه شنبه بیستم اسفند ماه و در بازی دوم خود به مصاف الریانی خواهد رفت که در بازی گذشته ی خود با نتیجه سه بر دو مغلوب تیم اماراتی الجزیره شده است.

آخرین بازی استقلال در سال جاری، سه شنبه بیست و هفت اسفند در ورزشگاه یکصدهزار نفری آزادی برگزار خواهد شد و نتیجه ی بازی های باقیمانده این تیم نیز در ماه های فروردین و اردیبهشت سال آینده رقم خواهد خورد. اگر تفکر امیر قلعه نویی کارساز باشد و شانس نیز به سراغ این تیم بیاید هواداران استقلال می توانند چهارشنبه سوم اردیشبهت ماه سال نود و چهار، جشن صعود تیم خود به مرحله ی بعدی جام قهرمانان آسیا را برگزار کنند.

استقلال هنوز شانس زیادی برای صعود به مرحله ی بعد را دارد. کما اینکه دیه گو آلگیری_ سرمربی تیم الریان قطر_ نیز استقلال ایران را شانس اول صعود به مرحله ی بعد می داند. از دیگر بازی های مهم دور رفت این گروه می توان به بازی حساس 20 اسفند ماه بین الشباب عربستان و الجزیره امارات اشاره کرد که به نوعی تکلیف تیم صعود کننده اول را مشخص می کند.

تیم قدرتمند الشباب عربستان روی نیمکت خود از وجود میشل ژرژی، سرمربی با تجربه ی بلژیکی خود بهره می برد که در دوران بازیکنی خود از بهترین دروازه بانان جهان به شمار می رفت. از افتخارات میشل می توان به قهرمانی در سال 2008 با تیم استاندارد لیژ _تیم سابق رضا قوچان نژاد_ اشاره کرد که این تیم را بعد از گذشت 25 سال به قهرمانی در لیگ هلند رساند. البته نباید از تیم الجزیره امارات، دیگر حریف استقلال، نیز غافل بود.

این تیم نیز از مربی غیر بومی به نام لوییس میا بهره مند است و می تواند به نوعی گربه سیاه این تیم ایرانی باشد. تیم الریان قطر نیز همانند استقلال و بدون امتیاز در رتبه سوم گروه خود قرار گرفته و در بازی رفت خود مقابل تیم الجزیره، هر چند که نتیجه را واگذار کرد، نشان داد که حرف های زیادی برای گفتن دارد.

اگر استقلال همانند خصلت دیگر تیم های ایرانی کار را به دقیقه نود واگذار نکند می تواند امید زیادی به صعود داشته باشد. هر چند جدایی بازیکنان بزرگی مثل نکونام و منتظری کار را برای این تیم سخت کرده، اما همچنان استقلال یکی از بخت های اصلی صعود به مرحله بعدی است.

     
آی اسپورت
2014-03-03 11:30:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر