فهرست
کوپا امریکایِ 2015 : رستگاری در شیلی
کوپا امریکایِ 2015 : رستگاری در شیلی

کوپا امریکایِ 2015 : رستگاری در شیلی

آی‌اسپورت – فقط چهار روز دیگر به آغازِ کوپا امریکایِ 2015 در شیلی وقت باقی مانده است، زمانی که حداقل برایِ ستاره‌هایِ بارسا که شنبه شب قهرمانیِ خودشان در اروپا را جشن گرفتند، خیلی کم به نظر می‌رسد. اما حقیقت این است که بزرگانِ آمریکایِ جنوبی خیلی وقت است خودشان را آماده‌یِ این تورنمنت کرده‌اند. "رستگاری" تِمِ اصلی کوپا امریکایِ 2015 است، واژه و مفهومی که برایِ هرکدام از تیم‌ها معنیِ متفاوت و مشخصی می‌دهد.
داستانِ اول داستانِ مسی و آرژانتین است. بهترین بازیکنِ حالِ حاضر دنیا، و به اعتقادِ خیلی‌ها بهترین بازیکنِ تاریخِ فوتبال، برایِ فراموش کردنِ جامِ جهانی 2014 و شکست در فینال با پیراهنِ آلبیسلسته در شیلی بازی خواهد کرد. درسته که مسی در جامِ جهانی به عنوانِ بهترین بازیکنِ تورنمنت انتخاب شد، اما خودش بهتر از هر کسی می‌داند فوتبالی که در برزیل بازی کرد تنها سایه‌ای از توانایی‌هایِ جادویی‌اش بود. مسی این فصل برایِ بارسا در بهترین فرمِ ممکن بازی کرد و تمامِ خاطراتِ رویاییِ هوادرانِ کاتالان‌ها را بازهم برایشان تکرار کرد. اما اگر او می‌خواهد جایگاهی کنارِ پله و مارادونا در تاریخِ فوتبال پیدا کند، بردنِ جام جهانی و کوپا امریکا با تیم ملی‌اش واجب است. برایِ همین داستانِ مسی و تلاشش برایِ کسبِ اولین مقامِ قهرمانی برایِ آرژانتین بعد از 22 سال، جذاب‌ترین داستانِ کوپا امریکایِ شیلی است.
از سویِ دیگر برزیل برایِ فراموشی و پاک کردنِ بزرگ‌ترین کابوس‌اش در 64 سالِ اخیر بازی خواهد کرد. تیمِ دونگا در یک سالِ اخیر خوب نتیجه گرفته است، اما پاک کردنِ خاطره‌یِ شکستِ 7-1 مقابل آلمان در نیمه نهایی، به این سادگی‌ها نخواهد بود.
یکی از عواملِ مهمِ آن شکست البته مصدومیتِ نیمار در یک چهارمِ نهایی مقابلِ کلمبیا بود. برایِ همین کوپا امریکایِ امسال برایِ نیمار هم می‌تواند راهی به سویِ رستگاری باشد و چه شروعی بهتر از هم‌گروهی با کلمبیا. در حالیکه نیمارِ این روزها در اوج برایِ به پایان رساندنِ کاری که تابستانِ پیش آغاز کرد می‌جنگد، کلمبیایِ پرستاره هم قصد دارد به برزیل نشان دهد که اگر بازیِ خشن‌شان مقابلِ خامس رودریگس نبود، آنها راهی فینال می‌شدند. نیمار مقابلِ خامس؟ یادآوری از ال کلاسیکو.
داستانِ دیگر هم البته خودِ شیلیِ میزبان است که با نسلِ طلایی‌اش به رهبریِ الکسیس سانچس و آرتورو ویدال دنبالِ کسبِ اولین قهرمانی‌اش در کوپا امریکاست. و اگر تمامِ این‌ها برایتان کافی نیست، به این فکر کنید که مسی و نیمار و سوارس، این رفقایِ خوب و خطرناک، حالا رقیبِ هم هستند و مقابلِ یکدیگر بازی خواهند کرد. کوپا امریکایِ 2015 پتانسیلِ بدل شدن به یکی از ماندرگارترین و درخشان‌ترین دوره‌هایِ این تورنمنت را دارد.  
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-08 08:57:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر