فهرست
گزارش روز: لوتار ماتئوس مردی جذاب در همه صحنه ها
گزارش روز: لوتار ماتئوس مردی جذاب در همه صحنه ها

گزارش روز: لوتار ماتئوس مردی جذاب در همه صحنه ها

امیر سلیمان زاده

آی اسپورت- هنوز هم بعد از سال ها فوتبال دیدن و لذت بردن از آن، ماندگارترین صحنه ای که از فوتبال در ذهنم جاری است لحظه ای است مربوط به آخرین ساعات 8 جولای 1990، لحظه بالا بردن جام جهانی فوتبال توسط لوتار ماتئوس بهترین هافبک میانی تاریخ فوتبال، آن شبی که لوتار و یارانش جهان را فتح کردند. یا شاید هم زمانی که لبخند ماتئوس را در مقابل اشک های مارادونا می دیدم و آن دلداری تصنعی اش به دن دیگو.

شاید هیچ کس در شهر کوچک دانشگاهی ارلاگن در ایالت باواریا تصور آن را هم نمی کرد پسرک کوتاه قامتی که در 21 مارس 1961 متولد شد روزگاری معروفترین شخص زاده شده این شهر در سطح جهان شود و روزگاری قله فوتبال جهان را فتح کند. لوتار ماتئوس زمانی که 17 ساله بود و در زمین های ارلاگن بازی می کرد توسط یوپ هاینکس که آن زمان به عنوان یک مربی جوان به تازگی هدایت تیم شهر خودش بورسیا مونشن گلادباخ را به عهده گرفته بود کشف شد و به  فوتبال آلمان و جهان معرفی گردید در پایان همان سال اول بازیگری حرفه ای خود به تیم ملی آلمان دعوت شد و در سال 1980 به عنوان جوانترین عضو تیم ملی آلمان به همراه بزرگانی همچون کارل هاینس رومنیگه، پل برایتنر و مانفرد کالتز موفق به فتح جام ملت های اروپا شد تا آغازی باشد بر راه پر افتخارش. لوتار ماتئوس را از بسیار جهات می توان جزء مهمترین مردان تاریخ فوتبال نامید از1979 تا 2000 به مدت 21 سال به تیم ملی آلمان دعوت شد و در این مدت 150 بازی ملی برای ژرمن ها انجام که در 74 بازی آن کاپیتان آلمان ها بود. نخستین چالش مهم زندگی حرفه ای ماتئوس شاید در سا 1995 رخ داد زمانی که او متهم به افشای اسرار درونی تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن مونیخ نمودند به همین دلیل 2 سال از تیم ملی آلمان کنار گذاشته شد و نتوانست با این تیم در یورو 1996 شرکت کند و دومین قهرمانی خود را در این رقابت ها جشن بگیرد همچنین بازوبند کاپیتانی تیم ملی آلمان و بایرن مونیخ برای همیشه از او پس گرفته شد شاید اگر این اتفاق رخ نمی داد امروز او رکورددار بازی ملی در بین همه کشور ها بود و مطمئنا تنها کسی می شد که بیش از 100 بار بازوبند کاپیتانی را به بازو می بست. ماتئوس به همراه هم تیمی خود پیر لیت بارسکی نخستین کسانی هستند که 3 فینال جام جهانی را تجربه کردند در سال های 1982 و 1986 نایب قهرمان شده و در سال 1990 فاتح جام لقب گرفتند.


http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f7a01fb3fc4.jpg

لوتار 12 سال برای بایرن بازی کرد و همراه این تیم دو بار نایب قهرمان جام باشگاه های اروپا، یک بار قهرمان جام یوفا و 7 بار قهرمان بوندسلیگا شد همچنین 5 سال برای گلادباخ، 4 سال برای اینتر و 1سال برای مترو استارز بازی کرد که حاصل آن نیز یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی جام یوفا و یک قهرمانی سری آ می باشد.

ماتئوس یک فرمانده واقعی در میانه میدان بود و در فوتبالی که همه به دنبال بازی چشم نواز بودند با سبک بازی خاص و هوشمندانه خودش بسیاری را شیفته خود ساخت او در سال 1990 جایزه توپ طلا را برد و در سال 1991 به عنوان اولین مرد سال فوتبال فیفا انتخاب شد دیگو مارادونا او را بزرگترین و قابل احترام ترین رقیبی می داند که در برابر او قرار گرفته اما شاید زیباترین جمله را جیووانی تراپاتونی مربی او در اینتر و بایرن درباره او می گوید: " من پلاتینی را ستایش می کنم، ماردونا را نیز همینطور اما برای پیروزی و موفقیت به بازیکنی همچون ماتئوس احتیاج دارم". در وصف بزرگی او همین بس که رائول گونزالس به خاطر علاقه به او نام پسر سوم خود را متئو گذاشته است

برای مردی با 5 دوره حضور در جام جهنی و 25 بازی در این رقابت ها رکوددار است مطمئنا موفقیت واژه ای عادی محسوب می شود اما این موفقیت را باید تنها مربوط به زندگی حرفه ای او دانست زیرا در زمینه زندگی شخصی لوتار انتقاداتی وجود دارد که همواره مورد نیش انتقادات دیگران قرار می گیرد.

وی نخستین بار در 1981 زمانی که تنها 21 سال داشت با سیلویا ازدواج کرد، شاید بتوان گفت ازدواج اول او موفق ترن ازدواجش بود زیرا 11 سال بطول انجامید وهمراه با مووفقترین دوران ورزشی او بود دو دختر ماتئوس یعنی آلیسا و ویولا حاصل این ازدواج هستند.


http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f7a01fb3fc1.jpg

ماتئوس مرتبه دوم با لولیتا مورنا مدل مشهور سوییسی ازدواج کرد و 5 سال با او زندگی کرد و صاحب تنها پسرش لوری شد.


http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/a64ccc9f9f1.jpg

 ماتئوس برای بار سوم در سال 2003 با ماریانا کاستیج صرب که در زمینه طراحی لباس در کشور خود صاحب نام است ازدواج کرد که این ازدواج هم بیشتر از 6 سال دوام نیاورد.


http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f7a01fb3fc3.jpg

آخرین ازدواج رسمی ماتئوس در همین سال و با کریستیانا لیلی یانا ی اوکراینی که از مشهورترین مدل های این کشور بود و تنها 21 سال سن داشت رخ داد که در سال 2010 از هم جدا شدند.


http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f7a01fb3fc5.jpg

 پس از این به نظر می رسید که لوتار دیگر علاقه به ازدواج ندارد لوتار با آریدانه 24 ساله آشنا شد وقبل از آنکه با او ازدواج کند به سراغ یوانا توژینکی 27 ساله رفت و در حال حاضر گفته می شود که قصد ازدواج با او را دارد.


http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f7a01fb3fc2.jpg

 آن طور که پیداست یوانا ششمین زن زندگی ماتئوس 52 ساله است و احتمالا آخرین آنها نیز نباشد.

 اما نکته ای که بسیار جالب می نماید این است که ماتئوس هنوز هم جذاب است و توان این را دارد دختران جوان که از قضا همه آن ها خود نیز دارای شهرت می باشند را مجذوب خود سازد. لوتار همیشه جذاب است چه در زمین فوتبال و چه در عرصه خبرسازی و در عرصه رابطه با دختران جوان. ولی شاید بد نباشد همه جا برای ستاره ها ارزش قائل بوده واز روی زندگی شخصی شان قضاوتشان نکنیم.

 

     
آی اسپورت
2014-03-03 11:40:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر