فهرست
یادداشت: آینده‌یِ بارسا و رئال
یادداشت: آینده‌یِ بارسا و رئال

یادداشت: آینده‌یِ بارسا و رئال

میگل دیلنی
 
داستانِ انتخاباتِ بارسلونا در تابستان می‌تواند حتی تاثیری بیشتر از خریدِ احتمالیِ پل پوگبا داشته باشد. بازگشتِ خوان لاپورتا به نوکمپ، اگر البته تصمیم به شرکت در انتخابات کند، معنی و مفهومی عمیق‌تر از یک انتقالِ قدرتِ ساده را می‌دهد. لاپورتا به احتمال زیاد کاندیدا خواهد شد و به احتمال زیاد پیروز، و این دقیقا چیزی است که بارسا در حالِ حاضر نیاز دارد، بیش از هر وقتِ دیگر. نمایشِ درونِ زمین کاتالان‌ها به کنار، این تیم در سالِ گذشته با مشکلات و جنجال‌هایِ مدیریتیِ بزرگی درگیر بود. فراموش نکنیم که این خودِ لاپورتا بود که سالِ 2003 فلسفه‌یِ بارسا را احیا کرد و تیم را به جایی که باید هدایت کرد. لاپورتا امسال، یک بار دیگر باید دست به کار شود. البته ورودِ دوباره‌یِ او به نوکمپ می‌تواند تغییراتِ زیادی با خود به همراه داشته باشد. یکی از مهمترینِ این تغییرات شاید جداییِ لوئیس انریکه باشد. اخباری که از نزدیکانِ لاپورتا به گوش می‌رسد حاکی از این است که انریکه مردِ موردِ نظر و تاییدِ لاپورتا نیست. اما در هر صورت لاپورتا مردِ بارساست، مردی که باشگاه بهش احتیاج دارد.
از سویِ دیگر رافا بنیتس در رئال مادرید باید با سنتی قدیمی بجنگد. مشکلِ رئال تنها تعویضِ مرتبِ مربیانش نبوده، بلکه دست بسته بودنِ آنها از نظرِ خرج کردن و دخالت در نقل و انتقالات هم، همیشه جایِ خودش در سانتیاگو برنابئو را داشته است. با وجودِ ثروتِ رئال، باشگاه لزوما پولش را خرجِ خریدِ بازیکنانِ موردِ نیاز نمی‌کند و همین امر باعث می‌شود تا مربیانِ رئال با تیم‌هایی نامتعادل و نامتقارن مجبور به کار شوند.
خیلی از مربیان رئال سعی کرده‌اند با این سیستم سازگار شوند و از آنچه دارند بهترین استفاده‌یِ ممکن را ببرند. اما رافا بنیتس از آن دست مربیان نیست. هیچ مربی‌ای در دورانِ اخیر شاید به اندازه‌یِ بنیتس با بالا دستی‌هایش سرِ نقل و انتقالات درگیر نشده باشد. حالا سوال اینجاست که آیا بنیتس که شغلِ رویایی‌اش را به دست آورده است، حاضر است مقابلِ فلورنتینو پرس کوتاه بیاید؟ نقل و انتقالاتِ رئال در تابستان و همچنین رفتارِ بنیتس با بازیکنانی که در حالِ حاضر دارد می‌تواند جوابِ این پرسش را بدهد. اما یکی از مهمترینِ این ارتباطات رابطه‌یِ مربیِ سابق لیورپول با بزرگترین ستاره‌یِ تیمش است. بنیتس هرگز میانه‌یِ خوبی با سر الکس فرگوسن نداشت و حالا باید مردی را رهبری کند که هنوز خودش را وامدارِ مربیِ سابقش می‌داند: کریستیانو رونالدو.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-08 09:42:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر