فهرست
میشه بلند شی اسطوره ؟
میشه بلند شی اسطوره ؟

میشه بلند شی اسطوره ؟

آی اسپورت- آقاي پـورحيـدری در روزگاري كه لقب از سر و كول روزنامه ها بالا می رود، پرافتخارترين مربي استقلال بي آنكه كسي را بزند يا با كسي ببندد و فقط به واسطه گريِ كار با عشق شده است «آقاي منصور پورحيـدری».

پرده اول: ساعت از نصفه های شب گذشته بود که آخرین فریادهای احمدرضا عابدزاده اینبار نه از درونِ محوطه بر سرِ بازیکنها؛ بلکه بر سرِ این دردی که نه آغازی داشت نه انتهایی. به یکباره عقاب بر زمین افتاد و با چشم های نیمه باز از هوش رفت؛«سکته مغزی». عابدزاده را به ایرانمهر بردند اما مدیرِ بیمارستان گفت: «از ما کاری بر نمیاید؛ باید معجزه شود, نمیخواهیم در بیمارستانِ ما احمدرضا بمیرد, ببریدش» ناامیدانه در ساعت های نصفه شب و با تماسِ آقای خاتمی, احمدرضا را به بیمارستانِ کسری منتقل کردند و مردمی که در نزدیکی های صبح سراسیمه خودشان را رسانده بودند و لا به لای دعاهایشان , به یادِ روزهای احمدرضا اشک میریختند و آبی و قرمز آهسته میخواندند: «یه شیر داریم در دروازه احمدرضا عابدزاده» غُرش کن احمدرضا ؛غُرش

پرده دوم: ناصرِ حجازی وقتی در بیمارستان بستری شد دکترِ بیمارستان رو به دوربینِ شبکه خبر گفت «حجازی با دستگاه های بنت زنده است فقط معجزه او را برمیگرداند» همین جمله کافی بود تا خیابان ها بسته شود, راننده های تاکسی الوند هم آن روزها مسافرکشی نمیکردند.دل و دماغی در شهر نبود.جلوی بیمارستان یا صدای گریه می آمد یا صدای ملتمسانه ی آبی و قرمزها که میخواندند «ناصرِ حجازی برگرد به تیمت جای تو خالیِ هنوز در تیمت» و دوشنبه ی لعنتی آمد دردناک تر ازین نمیشد «عقاب از شهرِ کلاغ ها پرید»

پرده آخر: وقتی منصور پورحیدری بیهوش روی تختِ بیمارستان بود اینبار دکترهای ایرانمهر گفتند «دعا کنید معجزه شود» چه جمله آشنایی است؛ آن استوارِ روی نیمکت, با تنی نحیف بر روی تختِ بیمارستان. بازهم لرزه بر جانِ تاج و پرسپولیس.باز یکی شدنِ آبی و قرمز, باز هم فرار از دردی که گوشت و استخوان را باهم میجود. یادِ صفر ایرانپاک همیشه زنده باشد که گفت: «از مدافعانِ کروزیو و بایرن مونیخ و اسپارتاپراگ هم گذشتم و گل زدم اما گذشتن از منصور سخترین کاری بود کـه انجام میشد.چطوری باید توضیح داد تا مردمی که بازی هایش را ندیدند بفهمند او کیست»

بخشی از تاریخِ ورزشِ ایران مدیون شماست آقای منصورخان پورحیدری... میشه بلند شی اسطوره ؟

 

شقایق اشک‌ریز

 

۳ ۱  
آی اسپورت
2016-10-04 16:38:00
نظر دهید

۱ نظر
فرزاد لشگری
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۷
منصورخان پورحیدری مرد همیشه زحمتکش و بی ادعای فوتبال ایران
انشاالله که همیشه سالم و تندرست باشن
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر