فهرست
علی علیپور از دربی تا دربی/ جرقه‌ای که شعله شد
علی علیپور از دربی تا دربی/ جرقه‌ای که شعله شد

علی علیپور از دربی تا دربی/ جرقه‌ای که شعله شد

آی‌اسپورت- «خرید حمید درخشان» بودن، به سختی می‌تواند یک «امتیاز» برای بازیکن‌ها تلقی شود. درخشان مهره‌هایی از جنس تادئو، بابک حاتمی و خالقی‌فر را به پرسپولیس اضافه کرد اما لا به لای این خریدها، ناپرهیزی کرد و دست به یک خرید خوب هم زد. نام علی علیپور، برای قرمزها خوشایند نبود. هواداران پرسپولیس، او را از گل حساسی که با لباس راه‌آهن به تیم‌شان زده بود، می‌شناختند. گلی که رویای قهرمانی تیم دایی در لیگ سیزدهم را بر باد داد. درخشان همیشه از علیپور به عنوان یک مهره تعویضی استفاده می‌کرد.

حتی برانکو که به خریدهای درخشان اعتقاد نداشت، در هر مسابقه علیپور را از حوالی دقیقه شصت به زمین می‌فرستاد. مهاجم جوان شمالی، بالاخره دین‌اش را در لیگ چهاردهم به پرسپولیس ادا کرد. با یک ضربه سر دیدنی به طالب‌لو. با یک گل فراتر از 3 امتیازی در دربی. او ناگهان محبوب شد. ناگهان دیده شد. مثل یک نابازیگر شهرستانی که رل اول غیرمنتظره مهم‌ترین فیلم سینمایی سال را بازی کند. از دربی برگشت لیگ چهاردهم تا دربی رفت لیگ هفدهم، زمان زیادی گذشته و علی علیپور، تغییرات زیادی را تجربه کرده.

آن روز پسرک شماره 70، یک جوان ناشناخته بود که در دربی گل کرد. هیچکس انتظار خاصی از این بازیکن نداشت و هیچکس، نامش را روی سکوها فریاد نمی‌زد اما حالا، همه چیز فرق می‌کند. حالا علیپور، یک ستاره است. یک ستون برای تیم برانکو. مهاجمی که حتی در صورت آمادگی همزمان طارمی و منشا، فیکس بوده و حالا که طارمی دوران محرومیت‌اش را پشت سر می‌گذارد، نقش او جدی‌تر و پررنگ‌تر از همیشه است. علیپور بهترین فصل فوتبالی‌اش را پشت سر می‌گذارد. او در سوپرکاپ، لیک، جام حذفی و لیگ قهرمانان برای تیم‌اش گل زده و برای رویایی‌تر کردن این فصل، فقط به گلزنی در دربی نیاز دارد. علیپور، یک مهاجم خودساخته است.

جنگجو، دونده و سختکوش. هوادارها برای دربی، حساب ویژه‌ای روی او باز کرده‌اند. این بار نه برای خلق شگفتی، بلکه برای پاسخ‌دادن به انتظارها، فریادها و تشویق‌ها. درخشش او دیگر، نه شگفتی است و نه جرقه. شعله‌ای که در ساق‌‎های او شکل گرفته، به راحتی خاموش نخواهد شد.

 

۲۱ ۲  
آی اسپورت
2017-10-23 18:34:00
نظر دهید

۲ نظر
فقط پرسپولیس
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۴۴
دمش گرم پرتلاش و بی ادعا خداکنه اسیرغروروحاشیه نشه که پیشرفت کنه
مارال
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۰:۳۸
انگیزش خیلی زیاده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر