فهرست
مزد شجاعت؛ سایه ترس
مزد شجاعت؛ سایه ترس

مزد شجاعت؛ سایه ترس

آی اسپورت – گابریل کالدرون هوشمندانه بازی را اغاز کرد و با تعویض های حساب شده تر خود به پایان برد. او بازی را روز قبل از دربی شروع کرد، در کنفرانس خبری و کاملا تهاجمی؛ درست مثل تفکراتش در زمین با دو مهاجم که در اواخر نیمه دوم یکی از این دو مهاجم یک جوان ناشناخته بود، برای خیلی ها. حتی برای بسیاری از پرسپولیسی ها. بعد از شهرآورد و قبل از جدال با دو مدعی قهرمانی دیگر این پیام روشنی برای پرسپولیسی ها است که روی نیمکت تیم شان یک مربی با هوش نشسته‌است.

آندره آ استراماچونی. پیش بینی می شد اگر استقلال بازنده باشد فتحی حتما و استرا شاید شعار حیا کن رها کن بشنوند. استراماچونی اما مورد حمایت و وثوق استقلالی ها است. ولو اینکه تیمش بعد کسب اقل امتیازات در سه هفته نخست، دربی را هم باخته باشد. ایتالیایی شیک پوش از نگاه هواداران مقصر شماره یک نیست چرا که به زعم و باور آنها این هیات مدیره و مدیریت و معاون وی بوده اند که اغلب تغییرات ایجاد شده در ترکیب بازیکنان را قبل از آمدن استرا رقم زده اند. فارغ از اینکه در زمان این تغییرات گسترده، مدیریت در نقل و انتقالات اغلب پیشکسوتان و هواداران همسو و هم نظر با باشگاه بودند و استراماچونی هم به این تغییرات با نخواستن نورافکن و اصرار به جذب میلیچ و تاکید بر مازاد شدن چند بازیکن دامن زد این سوال مطرح است که چرا او تیمش را با سه مدافع به میدان فرستاد؟ آیا او نمی دانست فوتبالیست های ایرانی سالیان سال است با چهار مدافع بازی می کنند وبا این روش بیگانه هستند؟ استرا با پنج هافبک بیشتر بدنبال حفُظ میانه میدان و گل نخوردن بود تیم او در نیمه اول خوب بود اما بی تعارف و اغراق نیمه مربیان را باخت.

تعویض ها و بازیخوانی کالدورن مثل بازی هفته گذشته پرسپولیس موثر و گره گشا بود.او هرگز عقب نشینی نکرد. قبلا هم نوشته بودیم او در جلسه سه روز قبل به مدیر عامل باشگاه گفته بود:مطمئن باشید مشکلی پیش نباید می بریم. کالدرون باور داشت که تیمش می تواند پیروز باشد و با همین باور همه تعویض هایش در همین راستا بود. او روح بردن را در تیمش دمیده بود. شجاعت کالدرون را می شد در تعویض آخرش دید. جایی که آقای گل دو فصل گذشته امیدهای تهران با صفر دقیقه بازی در لیگ برتر را در دربی به میدان فرستاد تا رکورد ایمون زاید را در هم شکسته و یک دقیقه بعد از ورودش به زمین گل بزند. کالدرون و سرخ ها جسورانه بازی کردند و بردند و این درسی بود برای همه مربیان وطنی که سالها سایه ترس خود را روی دربی می انداختند و تساوی بدون گل درو می کردند.

 

 

۳۹ ۲  
آی اسپورت
2019-09-23 11:59:00
نظر دهید

۲ نظر
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۳:۴۴
دقیقا. چیزی که جالبه این بود که تیم ها کاملا با شخصیت متفاوتی داشتن بازی میکردن. یعنی پرسپولیس تیمی با شخصیتِ قهرمانی و برنده بودن در هر بازی و کیسه تیمی میان رده که تمام هدفش گرفتن یک امتیاز از تیمِ بزرگتر بود!
شما حتی تو تحلیل کارشناسا و حتی پیشکسوتای کیسه کش هم ببینی مثلا میگن استقلال خیلی نیمه اول خوب بود!! چرا؟! میگن چون به خوبی روزنه های نفوذِ پرسپولیس رو بسته بود و اجازه نداد پرسپولیس موقعیتِ زیادی ایجاد کنه. این جملات مثلا برای تعریف کردن از تیم دیپورتیو لاکرونیا جلوی بارسلونا یا رئال مادریده! یا تعریف از تیم هایی مثلِ مسِ کرمان و ماشین سازی جلوی پرسپولیسه. و امروز شده تعریف از کیسه جلوی پرسپولیس :)
هیشکی ندید کالدرون جوری ۳تا تعویضشو انجام داد که انگار دقیقا داره با یه تیم ضعیفِ ته جدولی بازی میکنه که اگه تیمش گل نزنه و بازی رو نبره وارد بحران میشه :) خیلی لذت بخش بود این تشنگیِ پیروزی ای که سرمربی به تیم تزریق میکرد. کاملا بر عکس حریف که یه دیلاق رو گذاشته بود اون جلو و از عقب میکشیدن زیرش بلکه تو طول ۹۰ دقیقه یه معجزه ای شد و یکی تو ۱۸ قدمِ پرسپولیس خورد زمین که داورِ هماهنگ شده اعلام پنالتی کنه.
تبریک به همه پرسپولیسی ها. خدا رو شکر واقعا، تیمی رو بردیم که تو همین بازی یه پنالتی مفت براش گرفتن(مثل هر بازی) و ۲تا بازیکنش باید مستقیم اخراج میشدن که داور با یه لبخند از کنارش عبور کرد.
Redarmys
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸، ۰۴:۰۸
دمت گرم
دیپورتیولاکرونیا رو عالی گفتی ❤
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر