فهرست
کی روش : مقابل کویت به جوانان فرصت خواهم داد
کی روش : مقابل کویت به جوانان فرصت خواهم داد

کی روش : مقابل کویت به جوانان فرصت خواهم داد

تهران IranSport.Net - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران،گفت:در دیدار روز دوشنبه مقابل کویت به جوانان فرصت بازی خواهم داد. کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی ایران با کویت، گفت: همانگونه که مطلع هستید برنامه فشرده ای برای بازی با تیم ملی کویت در نظر گرفته ایم. وی ادامه داد:از مسئولان فدراسیون کویت و کادرفنی این تیم تشکر می کنم که برنامه ما را پذیرفتند. دربازی فردا فرصت را به گروهی ازبازیکنان جوان خواهیم داد تا به میدان بروند البته تعدادی بازیکن با تجربه نیز در میدان خواهند بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت:این بازی فرصت خوبی خواهد بود تا بازیکنان جوان برای تیم ملی به میدان بروند و فرصت بازی بین المللی به آنها داده شود.

کی روش در خصوص اینکه آیا هدفش صعود تیم ملی به دور دوم جام جهانی است، خاطرنشان کرد: این نشست مربوط به بازی با کویت در جام ملت های آسیا است و ما صعود مان به مرحله نهایی جام ملت ها راقطعی کرده کرده یم.

وی تصریح کرد: مهم ترین مطلبی که باید اشاره کنم خوشامد گویی به بازیکنان جوانی است که فردا فرصت بازی پیدا می کنند و می توانند آینده تیم ملی باشند.

وی اظهار داشت: ما مرحله آماده سازی خود برای جام جهانی را از بازی روز چهارشنبه با گینه آغاز می کنیم و مطمئن باشید در زمان مناسب به آماده سازی کامل تیم ملی هم فکر می کنیم.

کی روش خاطرنشان کرد: توافقات لازم را انجام داده ایم و صحبت های ما نهایی شده است و قرارداد چهاربازی دوستانه نهایی شده است. فرآیند بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم اما در حال حاضر بازی های مقابل بلاروس، انگولا، مونته نگرو و ترینداد و توباگو کاملا قطعی شده است.

وی در خصوص استفاده از جوانان و اینکه آیا برای دعوت از آنها تحت فشار بوده است، ادامه داد: تحت هیچ فشاری نبودم و همکاری ما با باشگاه ها بسیار خوب بوده است. فردا مقابل کویت یک بازی رسمی داریم که قرار است بازیکنان جوانی چون رضا حقیقی، کریم انصاری فرد و علی کریمی از سپاهان به میدان بروند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: مهم ترین نکته این مساله این است که در های تیم ملی تا آخرین روزی که می توانیم اسامی خود را ارسال کنیم برروی همه باز است.

کی روش خاطرنشان کرد: روز گذشته متوجه شدیم که دست آندرانیک تیموریان بعد از بازی الشباب مجددا دچار مشکل شده است و این خبر بسیار بدی برای ما و استقلال است. دیروز این فرصت بود که با قلعه نویی صحبت کنم تا او برای حضور در جام جهانی به بهترین شکل ممکن خود را آماده کند.

وی در رابطه با اینکه آیا لژیونر های اروپایی تیم ملی را در دیدار با کویت همراهی خواهند کرد، افزود: بازیکنان ل‍ژیونر ما دوشنبه به ایران خواهند رسید و تنها در بازی با گینه تیم ملی را همراهی خواهند کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به خبرنگار کویتی، گفت: تیم ایران در هر شرایطی برای برد به میدان می رود اما نمی توان وضعیت را پیش بینی کرد. به طور مثال یک دروازه بان هزار بازی ملی دارد اما دروازه بان دیگری هیچ بازی ملی نداشته و وقتی به جام جهانی می رویم و می خواهیم سه بازی انجام دهیم تنها 23 بازی همراه ما هستند و این فرصت خوبی است در بازی هایی چون کویت تجربه جوانان خود را بالاتر ببریم تا شاید برخی از آنها بتوانند در جام جهانی به کمک ما بیایند.

وی ادامه داد: همیشه ریسک در بازی دادن به جوان تر ها وجود دارد ولی همانطور که مقابل عمان ریسک کردیم و در آن بازی شکست خوردیم و حاصل آن انتقال بازیکنانی چون رضا حقیقی به تیم های بزرگتر بود بازهم این ریسک ها را خواهیم کرد. وظیفه ما این است که بازیکنان خود را آماده حضور در میدان کنیم و مطمئن باشید جوانان ما شایستگی خود را نشان خواهند داد.

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و کویت ساعت 17:30 روز دوشنبه در چارچوب مسابقات انتخابی جام ملت های آسیا 2015 در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار می شود.

     
آی اسپورت
2014-03-03 13:27:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر