فهرست
آنالیز ویژه: شش چهره کلیدی فصل لوشامپیونه
آنالیز ویژه: شش چهره کلیدی فصل لوشامپیونه

آنالیز ویژه: شش چهره کلیدی فصل لوشامپیونه

 
بهترین گلزن – الکاسندر لاکازته – لیون  مهاجم 23 ساله لیون در 33 بازی این فصل لیگ فرانسه 27 گل به ثمر رساند که برای باشگاه لیون هم یک رکورد به حساب می آید. لاکازته هوش و شجاعت قابل تحسینی دارد. او به غیر آمار درخشان گلزنی، 6 پاس گل را ثبت کرده است. اگر میانگین آمار گلزنی او در هر بازی را حساب کنیم به 2.9 می رسیم، میانگینی که برای زلاتان ابراهیمویچ با تجربه و سرشناس 3.8 است.
 

 
بیشترین پاس گل – دیمیتری پایت – مارسی  قرار گرفتن دیمیتری پایت 28 ساله در نقش شماره 10 تیم نتایج فوق العاده را برای مارسی به همراه داشت. نحوه بازی پایت شباهت زیادی به اسطوره آرژانتینی مارسلو بیلسا دارد. پایت با 17 پاس گل و 3.7 پاس کلیدی، بی شک به خطرناک ترین هافبک این فصل فرانسه تبدیل شد.

 
 
هافبک نابغه – مارکو وراتی - پاریس سنت ژرمن تماشای بازی هافبک جوان پاریس سنت ژرمن در این فصل یکی از جذاب ترین ها بود. 91.7 درصد پاس صحیح بی شک فوق العاده است. اگر از نظر تدافعی هم بخواهیم حساب کنیم آمار وراتی بهتر شده است. میانگین تکل های او در سال گذشته در هر بازی 2.3 بود که این فصل به 3 رسید و البته 1.5 توپ ربایی را هم ثبت کرد. در واقع می شود وراتی را مرد قهرمان یک سوم آخر دانست. 2 گل و 8 پاس گل هم به کارنامه درخشان او اضافه کنید !
 
برنده تاکتیکی – لئوناردو جاردیم – موناکو 
در ابتدای این نه تنها تیم جاردیم عملکرد خوبی نشان بلکه جزو بدترین رتبه ها بود. آن ها 9 گل در 5 بازی اول خود دریافت کردند اما رفته رفته توانستند به یکی از بهترین خط دفاعی های فرانسه تبدیل شوند. مردان جاردیم تنها با 26 گل خورده بهترین خط دفاعی فرانسه شدند. جاردیم جرمی تولالان و جفری کوندوگبیا را در پست هافبک دفاعی قرار می داد که به ترتیب 3.5 و 3.2 تکل در هر بازی داشتند و نشان از محکم بودن کمربند دفاعی موناکو می دهد. اگر موناکویی ها فصل آینده در خط هجومی هم چنین کیفیتی داشته باشند می توانند مدعی جدی تری برای قهرمانی باشند.

 
عملکرد کلی – کلودیو بیائوو – گوینگامپ  
اگر بخواهیم به آخرین سکانسی که از او که پنالتی را از دست داد دقت کنیم مطمئن باشید که نمی توانید عملکرد او را بررسی کنید. بیائوو 17در این فصل گل به ثمر رساند. سرعت و سرسختی بالایی دارد و 6 گل از 17 گل خود ا با ضربه سر به ثمر رسانده که تنها پیر ژینیاک از مارسی با 7 ضربه سر از او بهتر است. گل های بیئاوو با ضربه سر زمانی جذاب و جالب تر می شود که می بینیم او تها 174 سانتی متر قد دارد. با توجه به این عملکرد می توانیم فصل آینده او را در باشگاه بزرگ تری ببینیم.  
بازیکنی برای آینده: جوردن آماوی – نیس
 جوردن آماوی تنها 21 سال دارد. حالا بررسی می کنیم که چرا او را بازیکنی برای آینده می نامیم. جوردن بیش از 3000 دقیقه در این فصل در میدان مسابقه بود که میانگین 3.9 تکل و 4.6 توپ ربایی در هر بازی را برای خود ثبت کرد. البته او باید کمی مراقب بازی خود باشد. 11 کارت زرد دریافت کرده و میانگین 1.8 خطا در هر بازی دارد. 4 گل و 1.9 دریبل در هر بازی را نمی شود برای فوق العاده بودن او انکار کرد. استثنایی است و امتیاز کلی 7.74 را از وبسایت Whoscored گرفته است.
     
آی اسپورت
2015-06-09 13:47:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر