فهرست
خاطره فراموش نشدنی ایران-ازبکستان/ سیلیِ خلعتبری!
خاطره فراموش نشدنی ایران-ازبکستان/ سیلیِ خلعتبری!

خاطره فراموش نشدنی ایران-ازبکستان/ سیلیِ خلعتبری!

آی اسپورت- داستانِ صعود ایران به جامِ جهانی برزیل، از تاشکند شروع شد. نبرد ویژه ایران و ازبکستان در اولین مسابقه مرحله دوم انتخابی جام جهانی را به سادگی از یاد نخواهیم برد. مسابقه ای که در آن ازبک ها تیم برتر مسابقه بودند و بارها و بارها دروازه سیدمهدی رحمتی را تهدید کردند. آن ها حتی توپ را از خط دروازه ایران عبور دادند اما به لطفِ کمک داور، ایران همچنان با نتیجه تساوی در مسابقه ماند تا ناگهان در ثانیه های پایانی، با پاس تماشایی انصاری فرد و بغل پایِ دقیق خلعتبری، 3 امتیاز حساس را از میزبان سفیدپوش بگیرد. 3 امتیازی که شاید حق ایران نبود اما شروع درخشان تیم کی روش در این مرحله را رقم زد.


بعد از آن مسابقه، خیلی ها با تعبیر«برد نامردی» به آن نگاه کردند و مانیفست هایی درباره خوب یا بد بودن این نوع پیروزی ارائه دادند. ازبک ها اما دقیقا به همین سبک انتقام شان را از ایران گرفتند. توی بازی برگشت، این بار ایران تیم برتر زمین بود و حتی یک گل سالمِ مردود شده هم به ثمر رساند اما این تیم رقیب بود که با استفاده از اشتباه رحمتی و تک موقعیتی که به دست آورد، توانست دروازه ایران را باز کند و با 3 امتیاز از تهران خارج شود. ازبکستان انتقام اش را از ایران گرفت و طبیعت نیز انتقام اش را از خلعتبری!  او که یکی از مهم ترین بازیکنان ایران در مرحله مقدماتی بود، جام جهانی را در لحظه های آخر از دست داد و با مصاحبه های بعدی، راه دعوت شدن به تیم ملی را برای خودش بست.


اولین بازی رسمی ایران در دور دوم مقدماتی جام جهانی 2014 در تاشکند انجام شد و حالا اولین دیدار دوستانه بعد از اعلام تداوم حضور کی روش روی نیمکت تیم و پیش از آغاز اولین بازی رسمی در دور اول مقدماتی جام جهانی 2018 نیز در این شهر برگزار می شود. آیا ازبک ها، باز هم میزبانان خوش یمن و خوش بدرقه ای برای ایران خواهند بود؟

کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-10 14:11:15
نظر دهید

۱ نظر
احسان
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴، ۰۲:۵۷
ولی تو بازی برگشت دقیقا برعکس شد، چون ما تیم برتر بودیم و گل ممد نوری رو قبول نکردن و بازی رو واگذار کردیم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر