فهرست
بررسی مقصد آینده طارمی: پایین‌تر از افتضاح!
بررسی مقصد آینده طارمی: پایین‌تر از افتضاح!

بررسی مقصد آینده طارمی: پایین‌تر از افتضاح!

آی اسپورت - قرارداد 4.5 میلیاردی با القادسیه، 30 برابر قراردادی که طارمی ابتدای این فصل با پرسپولیس بست و حداقل 5 برابر رقمی است که سرخپوشان می‌خواهند برای فصل آینده به او بدهند. با این وجود، حضور در فوتبال کویت در سن 22 سالگی می‌توند آینده این بازیکن را نابود کند.
لیگ کویت یکی از ضعیف‌ترین لیگ‌های منطقه غرب آسیاست. در جدول AFC، لیگ‌های آسیایی به دو قسمت شرق و غرب تقسیم می‌شوند. کویت در منطقه غرب بعد از عربستان، ایران، ازبکستان، امارات، قطر و عراق، هفتمین لیگ منطقه را در اختیار دارد. در مجموع شرق و غرب کویت در رده یازدهم آسیا قرار می‌گیرد. لیگ کویت تا دو سال قبل فقط با 8 تیم برگزار می‌شد و برای طولانی شدن لیگ، تیم‌ها 3 بار با هم بازی می‌کردند تا در طول یک فصل 21 مسابقه انجام داده باشند. از فصل قبل، آن‌ها برای بالا رفتن امتیازات‌شان در جدول AFC با جهشی عجیب تعداد تیم‌های حاضر در لیگ حرفه‌ای‌شان را به 14 تیم رساندند.
در شرایطی که ایران با 3 سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کند، کویت هیچ سهمیه مستقیمی در لیگ قهرمانان ندارد و فقط قهرمان این کشور، به مرحله پلی آف لیگ قهرمانان می‌رود. قهرمان لیگ کویت برای رسیدن به مرحله گروهی باید دو بازی پلی آف انجام دهد. امسال القادسیه تنها نماینده کویت در مرحله اول الوحدات امارات را برد اما در مرحله دوم به الاهلی عربستان باخت و به دور گروهی لیگ قهرمانان نرسید. فصل قبل الکویت قهرمان لیگ حرفه‌ای کویت شد و القادسیه فصل آینده در همین مرحله لیگ قهرمانان هم جایی نخواهد داشت.
در دو فصل گذشته، دو بازیکن ایرانی به لیگ کویت رفتند. دو سال قبل، جواد نکونام که با استقلال به مشکل خورده بود نیم فصل دوم را در الکویت سپری کرد و بعد از پایان فصل بلافاصله تصمیم به جدایی گرفت. فصل پیش هم رضا قوچان‌نژاد با قراردادی یک میلیون دلاری به الکویت پیوست اما بعد از یک نیم فصل و خرید بازیکنان بزرگ توسط باشگاه، اخراج شد. هم نکونام و هم قوچان‌نژاد، طارمی را از حضور در لیگ کویت منع کرده‌اند. لیگی که از لحاظ مالی در کوتاه مدت به نفع پدیده این فصل فوتبال ایران خواهد بود اما آینده او را به خطر می‌اندازد.

کد خبر: 9406
     
آی اسپورت
2015-06-10 20:05:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر