فهرست
روی خوش استرا در مواجهه با یک اسطوره
روی خوش استرا در مواجهه با یک اسطوره

روی خوش استرا در مواجهه با یک اسطوره

آی اسپورت - از 29 خرداد، روزی که برای اولین بار آندره آ استراماچونی به همراه پاستورلو وکیل مشهور خود برای عقد قرارداد پایش به فرودگاه امام باز شد تا روز گذشته که او را در مراسم فوت پدرِ بهزاد غلامپور، تنها دستیارایرانیش دیدیم، ثبت یک لبخند در صورت این مرد ایتالیایی تقریباً به یک عکس نایاب بدل شده بود. چراکه او در تمام 80 روزی که در ایران اقامت دارد کمتر دیده‌شده است که بخواهد با بازیکنانش شوخی کند و فضای تمرینی استقلال در این فصل برخلاف فصل گذشته که حتی شاهد حرکات موزون مربی آلمانی در کنار نیمکت استقلال بوده‌ایم، بسیار جدی و تا حدی خشک به نظرمی رسد.

البته این را هم فراموش نکنیم که نتایج استقلال هم در این دو بازی اخیر مزید بر علت شد تا ما کمتر شاهدِ آن روی جذاب این مربی خوش‌لباس ایتالیایی باشیم. این در حالی است که با مراجعه به سابقه او در ایتالیا متوجه می‌شویم او به‌هیچ‌وجه در همه این سال‌ها که هدایت تیم‌های ایتالیایی، یونانی را بر عهده داشت، درواقع جزو آن دسته از مربیان مربی عبوس محسوب نمی‌شود.

برای مثال استرا بعد از باخت سنگین 5 بر 2 مقابل اودینزه در یک از برنامه‌های معروف ایتالیا با لحن انتقاد شدیدی روبرو می‌شود اما جواب کارشناس پیر برنامه را چنان با آرامش می‌دهد که هیچ نشانی را نمی‌توان از آن استرای تبریز در رفتار این مربی جوان یافت.

در روزهای که کریستانو رونالدو خود را به آب‌وآتش می‌زند تا رکورد بهترین گلزن تاریخ بازی‌های ملی را به نام خودش ثبت کند، برخورد علی دایی با استراماچونی در یک مراسم تا حدی نگاه جامعه فوتبال ایران را به سرمربی استقلال تغییر داد. البته پیش‌ازاین رفتار او و قول قهرمانی که در مواجهه با یک کودک خردسال نابینا می‌دهد بسیار زیبا بود، اما دقیقا فردای همان روز بازتاب شایعه بازگشتش به ایتالیا مانع از پرداختن به این موضوع شد تا روی خوش این مربی در نطفه خفه شود. اما دیدار او با یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران با تمام برخوردهایی او، که بیشتر جنبه تعارف و احترام دارد رنگ و بوی دیگری داشت جنسش فرق می‌کرد. کاملاً می‌شد احترام به دایی را در رفتار و کلام این ایتالیایی بدون هرگونه تعارف معمول دید و لذت برد. استرا در حالی از دایی به‌عنوان یک LEGEND نام می بَرد که از کشوری می‌آید که سرزمین اساطیر فوتبالی است و کاملاً بر ارزش و تأثیر این‌گونه افراد در ورزش یک کشور واقف است و به همین جهت سعی می‌کند تا با رفتارش به او نشان دهد که به جایگاه این فوتبالیست اشراف کامل دارد.

استراماچونی به‌عنوان کسی که طی این 3 ماه اقامتش در ایران ثابت کرده است که تعارف سرش نمی‌شود به‌نوعی با رفتارش یک‌بار دیگر به جامعه ورزش ایران جایگاه رفیع علی دایی را خاطرنشان کرد کاری که پیش‌ازاین افراد دیگر هم در نوع مواجهه‌شان با دایی گوشزد کرده بودند. همان شهریاری که در بسیاری از نقاط دورافتاده دنیا فوتبال ایران را بانام او می‌شناسند و جایگاهش شاید فراتر از تصدی یک تیم لیگ برتری باشد. شب گذشته کریستیانورونالدو با گلزنی مقابل صربستان 89 گل خود در بازی‌های ملی را به ثمر رساند اما درعین‌حال هنوز 20 گام تا رسیدن به رکورد شهریار فوتبال ایران فاصله دارد.

۲    
آی اسپورت
2019-09-08 16:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر