فهرست

اعتراف رومنیگه: به گواردیولا گفتیم گوتسه از نیمار بهتر است

آی اسپورت – بایرن مونیخ تنها در صورتی باستین شواین اشتایگر را می فروشد که این بازیکن خودش درخواست جدایی بدهد. این صحبتهای کارل هاینتس رومنیگه مدیر باشگاه است اما او احتمال انتقال ماریو گوتسه به تیمی دیگر را رد نکرد و درمورد او حرفهای جالبی زد.
منچستریونایتد یکی از تیمهای خواهان شواین اشتایگر 30 ساله معرفی شده هرچند خود این بازیکن از اظهار نظر در این زمینه طفره رفت. رومنیگه در گفت و گو با بیلد گفت: «نمی دانم این داستان واقعیت دارد  یا نه، اما از نظر ما موضوع کاملا روشن است: تنها در صورتی به انتقال باستین فکر می کنیم که او به صراحت درخواست جدایی بدهد. اما الان چنین اتفاقی نیفتاده.» اما وقتی در مورد انتقال گوتسه از رومنیگه سئوال شد، مدیر بایرن هیچ احتمالی را در این زمینه رد نکرد: «مدت قرارداد او مشخص است (2017). به علاوه، ما از چیزی خبر نداریم و نمی دانیم پیشنهادی دارد یا نه. » رومنیگه می گوید گوتسه نتوانسته انتظارات را برآورده کند: «ما دو سال قبل پول زیادی را صرف خرید ماریو کردیم. طبیعتا انتظارات ما و البته انتظارات هواداران و رسانه ها هم از او بالا رفت.» رومنیگه اعتراف کرده که سال 2013 گواردیولا از آنها درخواست کرده بوده که نیمار را برای بایرن مونیخ بخرند اما مسئولان بایرن به پپ گفته اند که بازیکنانی که از آمریکای جنوبی می آیند برای زندگی در باواریا مشکل دارند چون آب و هوای این منطقه معمولا به بازیکنان آمریکا جنوبی سازگار نیست. رومنیگه گفت در آن زمان گواردیولا را متقاعد کرده که گوتسه گزینه بهترین نسبت به نیمار است اما گویا آنها الان بابت انتخاب خود پشیمان هستند، حتی با وجود همه دردسرهای مالیاتی‌ای که بارسلونا بابت خرید نیمار متحمل شده: «ما روی ماریو گوتسه نظر داشتیم. نیمار به بارسلونا رفت با تمام مشکلات فانونی ای که همه از آن باخبریم.»
وقتی گوتسه در فینال جام جهانی از روی نیمکت بلند شد تا به عنوان بازیکن جانشین به زمین بیاید یواخیم لو به او گفت: «به همه دنیا نشان بده که از مسی بهتر هستی و این تویی که سرنوشت جام جهانی را رقم می زنی.» گوتسه در آن بازی به میدان رفت و در نهایت گل قهرمانی المان را هم به آرژانتین زد اما رومنیگه می گوید: « آن جمله، وقتی در رسانه ها منتشر شد و روی آن کلی مانور داده شد، فشار غیرقابل باور و زیادی را روی شانه های ماریو گذاشت. »
کد خبر 9410
     
آی اسپورت
2015-06-11 13:05:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر