فهرست
روایت شنیدنی منصوریان از شب برکناری حجازی: نگذاشتم قلعه‌نویی جای ناصرخان را بگیرد
روایت شنیدنی منصوریان از شب برکناری حجازی: نگذاشتم قلعه‌نویی جای ناصرخان را بگیرد

روایت شنیدنی منصوریان از شب برکناری حجازی: نگذاشتم قلعه‌نویی جای ناصرخان را بگیرد

آی اسپورت - هفته‌نامه تماشاگران امروز در جدیدترین شماره خود گفتگویی با علیرضا منصوریان، سرمربی نفت داشته و منصوریان در بخشی از حرف‌هایش از شبی تاریخی در باشگاه استقلال گفته است. از سال 86 و آخرین ماه‌هایی که فوتبال بازی کرد. او از شبی گفته که تصمیم مسئولان باشگاه کنار گذاشتن ناصر حجازی شد. این خاطره را بارها تعدادی از اعضای هیات مدیره گفته‌اند، حتی می‌گویند قلعه‌نویی به این خاطر از منصوریان دلخور بوده است. فتح الله زاده هم به تازگی بعد از سال‌ها درباره اتفاقات آن شب سخن گفته بود اما حالا این بار منصوریان جزئیاتی کامل از آن شب را روایت کرده است. او که می‌گوید همیشه امیر قلعه‌نویی را به عنوان کاپیتان و مربی محترم شمرده، از این گفته که چرا آن شب در دفتر فتح‌الله‌زاده نگذاشت آن‌ها با برکناری حجازی، قلعه‌نویی را که از تیم ملی کنار گذاشته شده بود، به تیم بیاورند: «در آن مقطع من طیفی بودم که می‌گفتیم نباید تابوی ناصر حجازی را شکست. او در 3 بازی متوالی برده بود، اما آن شب قرار بود قربانی‌اش کنند. در شبی که برای ناصرخان این اتفاق افتاد، فقط سه بازیکن با من به باشگاه آمدند. من کاپیتان بودم، در اتوبوس تیم به همه هم گفتم که ناصر حجازی را به ناحق برمی‌دارند. ما سه برد داشتیم. فجر سپاسی، راه‌آهن و جام حذفی را هم  برده بودیم. من گفتم کاپیتانم هر کس با من می آید یا علی. دارم می‌روم از منافع ناصرخان دفاع کنم. وحید طالبلو، پژمان منتظری و پیروز قربانی که یار غار من بود با من آمدند. در اتاق فتح‌الله‌زاده دیدم 6 بشقاب چیده‌اند، گفتم خب 5 نفر اعضای هیئت مدیره مهمان فتح‌الله‌زاده هستند. دم در هم آقای امیدوار رضایی را دیدم، گفتم آقای دکتر! تصمیم به جابجایی ناصرخان نگیرید. ایشان هم طیفی بود که واقعا حمایت کرد و اولین نفری هم بود که قبل از سرمربی شدن ناصرخان هم به خانه ایشان رفته بود. او آن شب سرمربی نماند اما باز یک جورهایی حرمتش حفظ شد. ایشان مدیرفنی و رئیس سازمان فوتبال شد. به حاجی فتح‌الله گفتم اگر شما این آدم را بردارید وجاهتش را زمین می‌زنید. پیشکسوت‌ها آسیب می‌بینند و تیم ما را از بین می برید .» این چهار نفر از آن تیم، آن‌هایی بودند که بعدها و بعد از فوت ناصر حجازی کمتر اسم‌شان کنار نامش آمد و دیگرانی که آن روز در اتوبوس بودند و سکوت کردند، مدام از حجازی گفتند. منصوریان در این باره می‌گوید: «بعدها که ناصر خان مریض شد، خیلی وارث عجیب غریب پیدا کرد. درحالی که  خانواده‌اش وارث مطلق او هستند آتیلا و آتوسا و سعید رمضانی و نازی خانم که خودش یک مدیر بزرگ است.» علیرضا در بخش‌های دیگری از این گفتگو تاکید کرده به قلعه‌نویی احترام می‌گذاشته و دلیلش برای دفاع از حجازی، مشکل داشتن با امیر نبوده است. او گفته است:«ناصرخان حجازی را با دبدبه و کبکبه و التماس و درخواست آوردند و شما نمی‌دانید چه انرژی مثبتی سر تمرینات ما بود. امجدیه هر روز بعدازظهر تکان می‌خورد ما هم که بازیکن بودیم و داخل زمین بودیم آن شعر را برایش می‌خواندیم: ای ناصر حجازی... ای گلر طلایی... محبوب ما تاجیایی ...من گفتم این کار را نکنید و حاجی هم تمکین کرد. من فقط برای نگه داشتن حرمت پیشکسوت این خواسته را داشتم. بقیه بچه‌هایی که با من بودند هم همین طور. امیر هم می‌داند که چقدر برایش احترام قائلم و حتی بعد که آمد برادرانه با هم کار کردیم و تیم را قهرمان جام حذفی کردیم تا من خداحافظی باشکوهی داشته باشم. من فقط آن شب نمی‌خواستم بگذارم در آن کودتا ، حجازی را خرد کنند.»

کد خبر:9402
  ۲  
آی اسپورت
2015-06-11 12:41:33
نظر دهید

۲ نظر
-
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۳:۵۱
ناصر خان واقعا ضعیف کار کرده بود و باید برکنار میشد. حرمت و ارزش آدما هم به برد و باخت نیست اگه بود الان قلعه نویی محبوبترین بود
تو هرگز تنها نخواهی ماند استقلال عزیزم
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۵۵
محبوبیت قلعه نویی خار چشم دشمانش بوده و است و خواهد بود .
چه اون موقع که هافبک جدید الورود تیم بود و با بازی های فوق العاده اش دلبری می کرد و چه اون موقع که توی آسیا دلبری کرد و قهرمان آسیا شدیم و چه اون موقع که استقلال مظلومانه به دسته 3 رفت و فقط امیر و 3 بازیکن دیگه داخل تیم موندند (دقیقا مشابه دلپیرو و بوفون در یوونتوس ) و چه اون موقع که بخاطر بازی در استقلال و تکل های مدافعان حریف بیش از 10 عمل جراحی روی پاش انجام داد و چه اون موقع که استقلال رو سال 83 از منجلاب نابودی و بی پولی با یک مشت جوان به بلندای فوتبال ایران رسوند ( مظلومی سال 83 در صبا مربی شد و نیمی از بازیکنان استقلال را با خود به صبا برد ... افسوس ...) و چه اون موقع که با سپاهانش دلبری کرد و سپاهان رو به بلندای فوتبال آسیا نزدیک کرد و چه اون موقع که با سپاهان و تراکتور در مقابل پرسپولیس ایستاد و پرسپولیس را 2 دفعه چهار تایی کرد و چه اون موقع که به عشق هواداران به استقلال برگشت و تا نیمه نهایی آسیا پیش رفت و در آسیا سوم مشترک شد و چه اون موقع که همانند یک ابر مردی که از پشت خنجر خورد در استقلال ماند و در سال قحطی و بی پولی مانع از هم پاشیدن تیم و اعتصاب بازیکنان شد .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر