فهرست
پیش‌بازی ایران- ازبکستان؛ نبرد دوستانه انتقامی
پیش‌بازی ایران- ازبکستان؛ نبرد دوستانه انتقامی

پیش‌بازی ایران- ازبکستان؛ نبرد دوستانه انتقامی

بازی دوستانه قبل از رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی‌ 2018
پنج‌شنبه 21 خرداد 1394، ساعت 17:30
ورزشگاه بنیادکار تاشکند
داور: ولادیسلاو تسیتلین (ازبکستان)
کمک‌ها: حسن‌الدین شادمانوف و رسولان سمندراوف (ازبکستان)
قرعه استراحت ایران در روز اول مقدماتی جام‌جهانی‌ 2018 زمینه برگزاری دیدار دوستانه با ازبکستان را فراهم کرد تا کارلوس کروش قبل از ورود به ماراتن طولانی رسیدن به روسیه، شاگردانش را به صورت جدی محک بزند. همواره جدال با ازبک‌ها برای ایران جذابیت‌های خاصی داشته، به همین خاطر تیم جوان شده ایران امروز می‌تواند توان خود را مقابل یکی از مدعیان آسیا برای رسیدن به بزرگترین تورنمنت فوتبالی دنیا محک بزند. کروش با پایین آوردن میانگین سنی تیم‌ملی به خوبی توانست وعده جوانگرایی داده شده را عملی کند اما این اتفاق برای مرد خوش‌تیپ پرتغالی می‌تواند عواقب سنگینی داشته باشد؛ نکته‌ای که خود در آخرین کنفرانس مطبوعاتی‌‌اش به زبان آورد اما تأکید کرد از چیزی نمی‌ترسد.
تیم‌ملی که در این مدت با هزار مشکل غیرمنتظره دست ‌و پنجه نرم کرد و حتی اردوی آماده‌سازی‌‌اش در ترکیه لغو شد، برای پرواز به تاشکند با پرواز چارتر هم به مشکل خورد تا مشخص شود حتی تیم‌ملی هم نمی‌تواند روی حمایت‌های وعده داده شده حساب باز کند! آخرین بار که تیم‌ملی برابر ازبکستان صف‌آرایی کرد، به شکست تلخ یک- صفر در تهران در انتخابی جام‌جهانی‌ 2014 برمی‌گشت؛ جدالی که با اخراج کروش از روی نیمکت و کم شدن امیدهای ایران برای سفر به برزیل همراه بود، به همین خاطر کارلوس بدش نمی‌‌آید امروز با محک تیم جدید که ساخته، انتقام آن شکست تلخ را از ازبک‌ها بگیرد.
میزبان هم امروز بر اساس تفکرات میرجلال کاسیموف می‌خواهد قدرت خود را برابر تیم اول قاره‌کهن محک بزند که باید دید فوتبال فیزیکی ازبک‌ها از پس فوتبال فانتزی و تکنیکی ایران برمی‌‌آید یا نه؟ نتیجه این بازی هرچه باشد، مسلماً می‌تواند تیم‌ملی را برای بازی رسمی برابر ترکمنستان در مرحله گروهی انتخابی جام‌جهانی‌ کمک کند و ضعف‌های موجود در تیم را برای کروش و دستیارانش عیان نموده و دست آنها را برای ترمیم این ضعف‌ها باز بگذارد به خصوص در ساختار تدافعی چون ازبک‌ها از مهاجمان خوبی در ترکیب‌شان بهره می‌برند.
     
آی اسپورت
2015-06-11 14:13:55
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر