فهرست
کمپین بارتومئو با شعار«تاریخ‌ساز شدیم»؛ بارسا لیدر فوتبال دنیاست
کمپین بارتومئو با شعار«تاریخ‌ساز شدیم»؛ بارسا لیدر فوتبال دنیاست

کمپین بارتومئو با شعار«تاریخ‌ساز شدیم»؛ بارسا لیدر فوتبال دنیاست

جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا روز سه‌شنبه در کنفرانسی خبری شرکت کرد و اعلام کرد که از سمت خود استعفا داده تا بتواند خودش را برای انتخابات پیش‌روی باشگاه کاتالان آماده کند. او در ضمن اعلام این خبر به بررسی عملکرد تیم در طول دوره ریاستش و البته اخبار جدید باشگاه پرداخت. در حین مصاحبه جام‌های قهرمانی کسب شده توسط بارسا در این فصل نیز کنار او قرار داشت. 
فکر می‌کردند ما توانایی‌‌اش را نداریم«امروز روز ویژه‌ای برای باشگاه است‌؛ چون فصل فوق‌‌العاده‌ای را به پایان بردیم. ما تنها تیمی هستیم که توانسته برای دومین بار در طول تاریخ قهرمانی سه‌گانه را فتح کند. ما به تاریخ پیوسته‌ایم و حالا سه جام قهرمانی اینجا هستند. وقتی یک سال و نیم پیش ریاست باشگاه را در دست گرفتم، می‌دانستم که مسیر ساده‌ای نیست. باشگاه در شرایط خاصی بود و باید با قاطعیت کار می‌کردیم‌؛ هر چند که خیلی‌ها فکر می‌کردند که ما توانایی‌‌اش را نداریم. از اولین لحظه با صداقت و شفافیت خودم را وقف باشگاه کردم و همیشه از صحبت‌های مشاور باشگاه اواریست مورترا بهره بردم. او همیشه بهترین را برای باشگاه می‌خواست و هرگز اشتباه هم نکرد.»
بررسی ماه‌های اخیر«در ماه‌های اخیر توانستیم از آنچه در مورد تیم پیش‌بینی می‌شد، پیشی بگیرم. دوباره تیمی برنده شدیم و اقتصاد خوبی داریم. کسانی که مرا خوب می‌شناسند، می‌دانند که وقتی اوضاع خوب پیش نمی‌رود، من آسان عصبانی نمی‌شوم و البته دوست هم ندارم که از اوضاع خوب سوء‌استفاده کنم. شخصیتم اینگونه نیست. ترجیح می‌دهم که همه را متقاعد کنم تا اینکه بخواهم برنده باشم. احساس غرور می‌کنم که رئیس باشگاه هستم. در ماه‌های اخیر لحظات بد زیادی داشتیم. از دست دادن تیتوی عزیزمان، یا وقتی که مورد حمله مؤسساتی قرار گرفتیم که می‌خواستند ما را تضعیف کنند. منظورم به محرومیت فیفا و پرونده نیمار است. ولی توانستیم از این شرایط سخت بیرون بیاییم.»
موضوع ورزشی ما تیمی هستیم که بیشترین جام‌های قهرمانی در دنیا را فتح کرده‌ایم. بارسلونا در لحظاتی جادویی قرار دارد چراکه دوره جدید برد را آغاز کرده. کارهایی که مسی می‌کند مثل دیوانگی است و کسی نمی‌تواند که نهایت اوکجاست.
اقتصاد باشگاهدر این فصل توانستیم درآمدزایی زیادی داشته باشیم و حالا باشگاهی هستیم که بیشترین درآمد را در دنیا دارد و در 5 سال اخیر 135 میلیون یورو سود کرده‌ایم، بدون آنکه بخواهیم میراث‌مان را به فروش برسانیم. این سود به ما اجازه داد تا بدهی‌مان را 30 درصد کاهش دهیم و از 430 میلیون یورو به 300 میلیون یورو برسانیم. ما رشد سالمی داشتیم و توانستیم با خریدهای مهمی که انجام دادیم درآمدزایی کنیم. بهبود سرمایه باشگاه یک اقدام مهم در زمینه مارکتینگ است. بارسا تیمی بین‌المللی است که بیش از 150 میلیون هوادار در سراسر دنیا دارد. بارسا لیدر دنیای فوتبال است و هر سال کودکان بیشتری هستند که می‌خواهند بارسایی باشند.
     
آی اسپورت
2015-06-11 14:18:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر