فهرست
گزارش روز: توافق با تارتار/ صبا سقوط می کند؟
گزارش روز: توافق با تارتار/ صبا سقوط می کند؟

گزارش روز: توافق با تارتار/ صبا سقوط می کند؟

آی اسپورت- توافق برای تمدید قرارداد مهدی تارتار، تازه ترین خبری ست که در اطراف باشگاه صبا شنیده می شود. در شرایطی که انتظار می رفت بعد از نتایج ضعیف نیم فصل دوم فصل گذشته، قمی ها قید تارتار را بزنند و او را اخراج کنند، حالا این مربی در صبا ماندگار شده است. او فصل قبل نه در تبریز و نه در قم نتایج ایده آلی نگرفته و حالا یک فرصت دیگر برای اثبات خودش به دست آورده است.گسترش فولاد 11 هفته با مهدی تارتار در رقابت های لیگ چهاردهم حاضر شد. در این 11 هفته، آن ها تنها موفق به کسب دو پیروزی شدند. شاگردان تارتار در هفته چهارم پیکان را شکست دادند و در مسابقه دراماتیک و عجیب هفته نهم، ذوب آهن را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو برداشتند. تارتار در این 11 هفته، 2 پیروزی 5 تساوی و 4 باخت را تجربه کرد و با کسب فقط 11 امتیاز، تیمش را در رده سیزدهم جدول رده بندی قرار دارد تا مدیران باشگاه با کنار گذاشتن او، به دنبال فراز کمالوند بروند. در این مقطع، گسترش فقط دو امتیاز با منطقه سقوط فاصله داشت و احتمالا در صورت ادامه همکاری با تارتار سقوط می کرد.
 

تارتار بعد از ترک گسترش فولاد، به صبایی رفت که تا پایان نیم فصل اول فقط 5 امتیاز با تیم صدرنشین جدول رده بندی فاصله داشت و در رده ششم قرار گرفته بود. صبا با هدایت مهدی تارتار، سه پله در جدول نزول کرد و فصل را در رده نهم به پایان رساند. صبا از 15 مسابقه نیم فصل دوم، فقط 11 امتیاز گرفت. یعنی کمتر از نیمی از امتیازاتی که در نیم فصل اول جذب کرده بود. در واقع آن ها بدون پشتوانه نتایج درخشان نیم فصل اول، قطعا سقوط را تجربه می کردند.
 

تارتار در بین همه 27 مربی این فصل لیگ برتر، از آخر رتبه ششم را به خودش اختصاص می دهد. او از 26 بازی فقط 22 امتیاز گرفته و میانگین امتیازهای اش  0.86 در هر بازی ست. اتفاقی که اگر در فصل تازه نیز رخ دهد، صبا را به زودی در رقابت های دسته یک فوتبال ایران خواهیم دید.


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-06-11 15:20:38
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر