فهرست
ایران 3- کویت 2/ کریم کار را تمام کرد
ایران 3- کویت 2/ کریم کار را تمام کرد

ایران 3- کویت 2/ کریم کار را تمام کرد

آی اسپورت- 

ورزشگاه انقلاب کرج ، روز آخر مرحله مقدماتی جام ملتهای آسیا

تماشاچی :13 هزار نفر

داور :دیمتری ماشنستوف

اخطار : فهد عواد از کویت - محسن بنگر  و بختیار رحمانی

ایران : رحمان احمدی حسین ماهینی، پیام صادقیان، احمد آل نعمه، یعقوب کریمی، محسن بنگر، بختیار رحمانی،احسان حاج صفی، رضا حقیقی و مهرداد جماعتی، رضا نوروزی(67 کریم انصاری فر)

سرمربی : کارلوس کی روش

شرح بازی:

ضربه سر کریم انصاری‌فرد مهاجم تیم ملی پایان‌بخش مسابقه پرگل ایران و کویت در ورزشگاه انقلاب کرج بود.

کریم انصاری‌فرد در دقیقه 1+90 سانتر ارسالی از جناح چپ را با چرخش گردن به گوشه دروازه کویت فرستاد تا ایران مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا را با یک پیروزی شیرین تمام کند. مسابقه‌ای که به دلیل استفاده کارلوس کی‌روش از بازیکنان جوان برای ما اهمیتی ویژه داشت. کی‌روش در بازی امروز از جوان‌ترهایی مثل یعقوب کریمی، بختیار رحمانی، مهرداد جماعتی، پیام صادقیان و البته خود کریم انصاری‌فرد استفاده کرد و در نهایت با پیروزی مقابل جردان ویرا ایران را با صدرنشینی به جام ملت‌های آسیا برد.

ایران در این مسابقه نمایش نسبتا خوبی داشت و با استفاده از تکنیک بازیکنان باطراوتش روی دروازه کویت خطرساز شد، شروع خوب تیم ملی ایران این فرصت را به ما داد تا از نظر روحی به حریف آبی‌پوش مسلط باشیم اما اشتباه محسن بنگر باعث تساوی در این مسابقه شد که البته مدافع کویت در نیمه دوم این اشتباه را مساوی کرد و باز ایران را پیش انداخت. اما در حالی که همه در انتظار پایان مسابقه بودند. کویت پس از یکی، دو خطر از اشتباه مدافعان مرکزی ایران استفاده کرده و به گل رسید.  با این حال کریم انصاری‌فرد اجازه نداد نتیجه بازی رفت تکرار شود و با ضربه سرش بازی را به سود ایران تمام کرد. این مسابقه‌ای است که در آن شور و حرارت هواداران کرجی و البته نمایش خوب جوان‌های ایران آن را در خاطرمان نگه خواهد داشت. 

 

شرح گلها :

1-0   (ایران) : پاس بلند «رضا حقیقی » به «یعقوب کریمی» رسید که این هافبک با مهار توپ و ضربه ای از پشت محوطه جریمه با پای چپ، گل نخست ایران را به ارمغان آورد.

1-1 (کویت ): در دقیقه 18، حرکت تیمی کویتی ها و ارسال سریع توپ از جناح چپ سبب شد «محسن بنگر» که برای دفع توپ تلاش می کرد، به اشتباه دروازه تیم ایران را باز کند.

2-1(ایران):مدافع کویت ، گل به خودی بنگر را جبران کرد . ا پاس عرضی صادقیان را در دقیقه 65 به گل دوم ایران تبدیل کرد .

2-2(کویت ) : در حالیکه همه در انتظار سوت پایان بازی بودند ، فهد الرشیدی روی اشتباه مدافهان ایران از بک قدمی دروازه کویت را باز کرد .

3-2 ( ایران ) : کریم انصاری فر با یک ضربه سر عالی بازی را به سود ایران تمام کرد. 

دقایق حساس :

در دقیقه 23 رضا نوروزی در محوطه جریمه کویت صاحب توپ شد و در حالیکه موقعیت شوتزنی داشت توپ را به بختیار رحمانی پاس داد  و ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

در دقیقه 30 بازهم ایران شانس گلزنی روی یک ضربه کاشته به دست آورد که ضربه بختیار رحمانی به بیرون رفت.

فیصل النزی در دقیقه 39 از پشت محوطه جریمه ایران شوت محکمی زد که رحمان احمدی دروازه‌بان ما  توپ را به کرنر فرستاد.

اتفاق ویژه : استقبال پرشور هواداران فوتبال در کرج به قدری زیاد بود که مسئولان برگزار کننده مسابقه، ناچار شده بودند تمهیدات امنیتی خاصی را برای این بازی در نظر بگیرند. از جمله این موارد می‌توان به تعطیل شدن پمپ بنزین روبه‌روی ورزشگاه انقلاب کرج اشاره کرد. همچنین تعداد زیادی ازهواداران فوتبال که بلیت‌های VIP در اختیار داشتند، پشت در مخصوص VIP مانده بودند و اجازه ورود نمی‌یافتند که این مسئله تا حدود دقیقه 20 بازی ادامه داشت تا اینکه یکی از مسئولان برگزار کننده مسابقه، با حضور در محل، این مشکل را برطرف کرد.

نکته : روی نیمکت ذخیره‌ها نیز امیرحسین صادقی، محمدرضا خلعتبری، کریم انصاری فرد، سوشا مکانی، علی کریمی، محمدرضا خانزاده و حامد لک حضور داشتند.

     
آی اسپورت
2014-03-03 20:28:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر