فهرست
اینفوگراف: راهِ درازِ ویدال برایِ رسیدن به آلوس
اینفوگراف: راهِ درازِ ویدال برایِ رسیدن به آلوس

اینفوگراف: راهِ درازِ ویدال برایِ رسیدن به آلوس

آی‌اسپورت – یونایتد و میلان خیلی امیدوار بودند دنی آلوس را به صورتِ فری ایجنت به خدمت بگیرند، اما آلوسِ 32 ساله تصمیم گرفت در نوکمپ باقی بماند. آلوس که در درخشان‌ترین روزهایِ بارسا یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایِ این تیم بوده و همچنان هست، ترکیبی مدرن از یک فول‌بکِ راست، وینگ‌بکِ راست و یک هافبکِ میانی است. تعادلِ او در حمله و دفاع (که البته کفه‌یِ هجومی‌اش بیشتر سنگینی می‌کند) و انرژیِ فوق‌العاده‌اش باعث شده تا در 6 سالِ گذشته، از آلوس همیشه به عنوانِ بهترین دفاعِ راست لا لیگا نام برده شود. او امسال هم در تیمِ منتخبِ فصلِ هواسکورد قرار گرفت.
مقایسه‌یِ آمارِ دفاعیِ آلوس با الکس ویدال نشان می‌دهد که مدافعِ 25 ساله‌یِ سابقِ سویا (که البته به علتِ محرومیت بارسا از ترنسفر برایِ بازی کردن تا سالِ 2016 باید صبر کند) هنوز راهی دراز برایِ پر کردنِ جایِ او دارد: بیش از 2 برابر تکل، بیش از 1.5 برابر قطع توپ. با اینکه این فصل انتقاداتی از دقتِ سانترهایِ آلوس می‌شد، بازهم میانگینِ دقتِ ارسال‌هایِ او و پاس‌هایِ کلیدی‌اش از ویدال بیشتر بوده است.
البته ویدال هم در برخی بازی‌هایِ این فصل، به خصوص مقابلِ فیورنتینا در یوروپا لیگ، با نمایشِ درخشانش و زدن گل و دادنِ پاسِ گل، خیلی‌ها را یادِ دنی آلوس جوان انداخت. با این وجود ویدال برایِ رسیدن به سطحِ آلوس هنوز راهِ زیادی در پیش دارد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-13 11:40:18
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴، ۱۳:۲۹
چه جوری امار یه هافبکو با دفاع مقایسه می کنی؟!می دونی فوتبال چیه؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر