فهرست
چرا بازگشت رحمتی به ضرر استقلال است: پاشنه آشیل میلیاردی!
چرا بازگشت رحمتی به ضرر استقلال است: پاشنه آشیل میلیاردی!

چرا بازگشت رحمتی به ضرر استقلال است: پاشنه آشیل میلیاردی!

آی اسپورت - بازگشت رحمتی به استقلال، می‌تواند بازگشت حاشیه‌های مختلف به این باشگاه باشد. رحمتی این اواخر با بازیکنانی مثل صادقی و نکونام به مشکل خورده بود و حتی فصل گذشته در پیکان، بخاطر اشتباهات مدافعین کادرفنی را تهدید به کتک کاری می‌کرد. رحمتی 32 (یا به روایتی 34) ساله فصل پیش در پیکان نشان داد دیگر فرشته نجات تیم‌هایش نیست. حضور او در استقلال، چه ضررهایی برای تیم آبی پایتخت دارد؟
1 - هزینه وحشتناک: استقلال در حال حاضر دو دروازه‌بان اصلی و ذخیره در تیمش دارد. فروزان که فصل پیش 600 میلیون از استقلال گرفت و وحید طالب‌لو که برای یک نیم فصل 250 میلیون قرارداد بست. فروزان برای فصل آینده هم با باشگاه قرارداد دارد. مجموع رقم این دو نفر در فصل آینده هم بعید است بیش از یک میلیارد شود. با حضور رحمتی، هر دوی آن‌ها باید تیم را ترک کنند. رحمتی فصل پیش به تنهایی یک و نیم میلیارد با پیکان قرارداد بسته بود و علاوه بر او، استقلالی‌ها باید دنبال یک دروازه‌بان ذخیره جدید برای تیم‌شان باشند.
2- جنگ بازوبند: بدون تعارف، در سال‌های اخیر جنگ بر سر بازوبند کاپیتانی یکی از حاشیه‌های ثابت استقلال بوده است. جنگی که از لیگ دوازدهم بین نکونام، رحمتی و مجیدی آغاز شد و فصل پیش هم بین عنایتی، صادقی و طالب‌لو ادامه داشت. با بازگشت رحمتی، دوباره ماجرای «صاحب اصلی بازوبند» آغاز می‌شود و بر خلاف مصاحبه‌های نمایشی، هیچکدام حاضر به کوتاه آمدن از موضع‌شان نیستند.
3- گزینه به‌صرفه‌تر: بیرانوند 22 ساله که فصل پیش بهترین دروازه‌بان ایران بود، بارها در رسانه‌های مختلف از علاقه‌اش به استقلال صحبت کرده است. بیرانوند یک سال دیگر با نفت تهران قرارداد دارد اما حتی اگر هزینه جدایی او را رقم غیر قابل باور یک میلیارد فرض کنیم، باز هم از رحمتی گزینه به‌صرفه‌تری محسوب می‌شود. قرارداد احتمالی بیرانوند با استقلال زیر یک میلیارد خواهد بود و آبی‌های پایتخت تا سال‌های سال می‌توانند روی او حساب باز کنند.
4 - نقطه ضعف بزرگ: همه دروازه‌بان‌های دنیا، نقاط ضعفی دارند اما مشکل رحمتی روی ارسال از جناحین، برای او تبدیل به یک بحران شده است. فصل پیش پرسپولیس و استقلال در دو بازی رفت و برگشت با پیکان، روی گلزنی با همین روش اصرار داشتند و در هر دو بازی رفت و برگشت هم موفق بودند. با حضور رحمتی در استقلال، همه حریفان استقلال می‌توانند به «پاشنه آشیل» این تیم امیدوار باشند.
کد خبر: 9406
     
آی اسپورت
2015-06-13 14:38:57
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر