فهرست
گلزن گمنام تیم‌ملی: بعد از بازی پدر و مادرم به من زنگ زدند
گلزن گمنام تیم‌ملی: بعد از بازی پدر و مادرم به من زنگ زدند

گلزن گمنام تیم‌ملی: بعد از بازی پدر و مادرم به من زنگ زدند

مهدی ترابی، بازیکنی که خیلی‌ها او را نمی‌شناسند، گل برتری تیم‌ملی را مقابل ازبکستان زد. بازیکن 20 ساله سایپا اصلاً تصور نمی‌کرد در لیست نهایی تیم‌ملی حضور داشته باشد اما کی‌روش او را دعوت کرد تا این‌گونه جواب اعتماد مربی‌‌اش را بدهد. ترابی در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره اولین بازی ملی‌‌اش و اولین گلی که زد، حرف‌های جالبی می‌زند.
آقای ترابی از خودت بگو. من فصل قبل در بیشتر بازی‌های سایپا حضور داشتم و تنها 7، 8 مسابقه را به دلیل مصدومیت از دست دادم.
چند گل برای تیمت زدی؟فقط یک گل.
در تیم‌ملی شروع خوبی داشتی. راستش را بخواهید وقتی دفعه اول به تیم‌ملی دعوت شدم، اصلاً فکر نمی‌کردم در لیست نهایی تیم‌ملی قرار بگیرم ولی خدا را شکر تلاشم را کردم. خوشحالم آقای کی‌روش هم تلاش من را دید و این فرصت را داد.
البته خیلی‌ها می‌گفتند کی‌روش بازی‌های لیگ را نمی‌بیند. اتفاقاً مربیان تیم‌ملی بازی‌های لیگ را می‌بینند.
بعد از بازی اتفاق جالبی برایت افتاد؟پدر و مادرم به من زنگ زدند و خیلی خوشحال بودند از اینکه در اولین بازی ملی‌ام، اولین گلم را به‌ثمر رساندم.
بین دو نیمه وقتی مربی گفت باید به زمین بروی، چه حسی داشتی؟حس خوبی بود ولی باور کنید اصلاً استرس نداشتم. تجربه بازی در تیم امید به من کمک کرد. وقتی به این تیم دعوت شدم و بعد به سایپا برگشتم دیدم عملکردم بهتر شده است. یک جورهایی به خودباوری رسیده بودم.
فکر می‌کردی کروش تو را بازی بدهد؟راستش را بخواهید اصلاً. حتی فکر نمی‌کردم در لیست نهایی تیم‌ملی باشم. می‌دانم رسیدن به تیم‌ملی سخت است. بازیکنان باتجربه و خوبی در تیم‌ملی هستند ولی کروش به من هم فرصت داد. بازیکنان باتجربه‌ای مثل تیموریان و شجاعی و دیگر بچه‌ها کمک کردند تا بتوانم شرایط را بهتر هضم کنم و راحت‌تر در تیم جا بیفتم. از اول اردو بچه‌های باتجربه خیلی برخورد خوبی داشتند و رابطه‌شان با ما جوان‌ها خوب بود. انگار که ما سال‌‌هاست همدیگر را می‌شناسیم.
کار با کارلوس کی‌روش چطور است؟او مربی بزرگی است. می‌دانم که بازیکنان زیادی فرصت کار با او را پیدا نمی‌کنند. افتخار می‌کنم که زیر نظر کروش کار می‌کنم. همان‌طور که کروش می‌گوید پیراهن تیم‌ملی ایران واقعاً سنگین است. وظیفه سنگینی نسبت به این پیراهن داریم. من تلاش می‌کنم جواب اعتماد این مربی بزرگ را بدهم.
هم درس می‌خوانی و هم فوتبال بازی می‌کنی، درست است؟بله، من متولد سال 74 هستم. در دانشگاه پیام نور اشتهارد مدیریت بازرگانی می‌خوانم و بچه همان‌جا هستم.
 
     
آی اسپورت
2015-06-13 16:40:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر