فهرست
روسیه یک- ایران3؛ اولین برد در خاک قهرمان المپیک
روسیه یک- ایران3؛ اولین برد در خاک قهرمان المپیک

روسیه یک- ایران3؛ اولین برد در خاک قهرمان المپیک

اسلوبودان کواچ، بازی نخست تیم خود مقابل روسیه را با سعید معروف، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، میلاد عبادیپور، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی (لیبرو) آغاز کرد. بازیکنان روسیه که نیاز مبرمی به هر 3 امتیاز این بازی خانگی داشتند در ست نخست با استفاده از سرویس‌ها و دفاع‌های خوب خود و همچنین دریافت‌های اول نه چندان خوب بازیکنان ایران با نتیجه 25 بر 20 برنده شدند. حضور مهدی مرندی در چنین بازی حساسی مقابل روسیه به جای فرهاد ظریف نشان می‌دهد که شاید کواچ اعتقاد چندانی به هم بازی قدیمی خود،‌ عبدالرضا علیزاده ندارد.
در ست دوم، فرهاد قائمی جای خود را به مجتبی میرزاجانپور داد و  تیم ایران از همان ابتدا با اعتماد به نفس بیشتر، دریافت‌های بهتر،‌ حملات متنوع‌تر و دفاع روی تور موثرتر از حریف قدرتمند خود پیش افتاد. این ست با نتیجه یک طرفه 25 بر 16 به سود ایران تمام شد. عملکرد تماشایی بازیکنان ایران در مقابل قهرمان المپیک لندن در کازان همچنان در ست سوم هم ادامه داشت. اشتباهات مکرر بازیکنان روسیه در این ست عامل باخت 25 بر 19 آنها بود. تیم ایران در پایان این ست 36 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع روی تور، 3 امتیاز از سرویس و 27 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند. تیم ملی روسیه اما 33 امتیاز از حمله، 6 امتیاز از دفاع، 5 امتیاز از سرویس و 16 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به سود خود کسب کردند.
تیم ملی روسیه که در این بازی با حریف سرسختی به نام ایران به مشکل برخورده بود در ست چهارم نیز از ایران عقب بود. این تیم اگر چه تلاش کرد و در امتیازات پایانی به حریف آسیایی خود نزدیک شد اما در نهایت 25 بر 23 در این ست و 3 بر یک در مجموع مغلوب ایران و نخستین 3 امتیاز لیگ جهانی به حساب شاگردان کواچ واریز شد. تیم ملی والیبال ایران از ساعت 19:40 فردا در بازی دوم خود به مصاف تیم ملی روسیه می‌رود.
     
آی اسپورت
2015-06-13 21:39:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر