فهرست
یادداشت: داستانِ سه دروازه‌بان پایانِ خوشی نخواهد داشت
یادداشت: داستانِ سه دروازه‌بان پایانِ خوشی نخواهد داشت

یادداشت: داستانِ سه دروازه‌بان پایانِ خوشی نخواهد داشت

سید لو
 
مادرید اعتقاد دارد در بدترین شرایط یک فصلِ دیگر و با تمامِ شدنِ قراردادِ دخئا با منچستر یونایتد او را به خدمت خواهد گرفت. ناواس بعد از پایانِ فصل گفت: «فقط خدا از آینده خبر دارد. من هنوز با رئال مادرید قرارداد دارم.» کاسیاس هم هنوز با رئال قرار دارد، گرچه تی وی ایِ اسپانیا اعلام کرد که او با باشگاه برایِ فسخِ قراردادش به توافق رسیده. پس داستان از این قرار است: سه دروازه‌بانِ ملی‌پوش که هر سه معتقدند لایقِ پیراهنِ شماره‌یِ یک رئال هستند؛ یکی برایِ آمدن تلاش می‌کند و دوتایِ دیگر برایِ ماندن.
در حالی که هنوز دو ماه و نیم از پنجره‌یِ ترنسفرِ تابستانی باقی مانده، مادرید به کاسیاس اعلام کرده که دخئا باهاشان امضا خواهد کرد. حتی اگر دخئا هم نیاید، مادرید به کاسیاس گفته که دروازه‌بانِ دیگری را خواهند خرید. کاسیاس هم در مصاحبه‌هایش از هم‌تیمی‌ شدنش با دخئا استقبال کرده است. مگر کارِ دیگری هم از دستش بر می‌آمد؟ اما اینکه در فضایِ خصوصی چه نظری دارد، بحثی دیگر است.
داستانِ کاسیاس داستانِ عجیب و دیگر تلخی در مادرید شده است. پیش از این همه او را سنت ایکر می‌نامیدند و قدیسِ باشگاه می‌دانستند. اما چند وقتی است که دو حزبِ کاسیاستا و ضدِ کاسیاستا در مادرید تشکیل شده و حدِ وسطی برایِ او باقی نمانده است: کاسیاس از منظرِ برخی قدیس است و از منظرِ برخی دیگر ابلیس. دفاع و حمله‌یِ این دو حزب از / به کاسیاس هم گاهی آنقدر پیش می‌رود و پوچ و کمیک می‌شود.
خودِ باشگاهِ مادرید در چند سالی اخیر، با توجه به قدرتِ بیش از حدِ کاسیاس در رختکن، تلاش کرد با به خدمت گرفتنِ دیگو لوپز و کیلور ناواس، به شکلِ غیرِ مستقیم از کاسیاس بخواهد که تیم را ترک کند. اما انگار هیچ وقت این جرات را نداشت که حرفش را مستقیم به کاپیتانش بزند. امضایِ قرارداد با داوید دخئا حرکتی است برایِ شفاف‌تر کردنِ این پیغام. اما این جابجایی به این سادگی‌ها نیست. پایِ پول و قدرت و میراثِ فوتبالیِ کاسیاس در میان است، نه فقط برایِ مادرید که برایِ اسپانیا. مطبوعات هم نقشِ خودشان را در این زمینه بازی می‌کنند و کمپین پشتِ کمپین تشکیل می‌دهند. اتفاقی که در دورانِ حضورِ مورینیو در رئال و علیهِ کاسیاس به اوجِ خودش رسید.
هنوز دست‌هایِ پشتِ پرده و کارت‌هایِ برنده‌ای در این بازی هستند که رو نشده‌اند. دخئا به زودی دروازه‌بانِ اولِ رئال و تیم ملی اسپانیا خواهد شد و کاسیاس چاره‌ای جز ترکِ پستش نخواهد داشت. اما این داستان آنقدر به درازا کشیده و تلخ شده که به نظر نمی‌رسد دیگر پایانِ خوشی برایش ممکن باشد. به هر حال پایان نزدیک است.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-14 10:23:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر