فهرست
برزیل 2 پرو 1 / درخششِ نیمار و دژاوویِ لوییز
برزیل 2 پرو 1 / درخششِ نیمار و دژاوویِ لوییز

برزیل 2 پرو 1 / درخششِ نیمار و دژاوویِ لوییز

آی‌اسپورت – داوید لوییز و جفرسون، فقط دو دقیقه وقت می‌خواستند تا دژاوویی از کابوسِ نیمه نهاییِ جامِ جهانی را به هوادارنِ سلسائو هدیه بدهند. دو اشتباهِ بزرگ از این دو بازیکن باعث شد تا پرو در ابتدایِ بازی با ضربه‌یِ محکمِ کریستین کوئوا از برزیل پیش بیفتد. اما این نتیجه تنها دو دقیقه پابرجا بود و نیمار رویِ ارسالِ فوق‌العاده‌یِ دنی آلوس، که به رغمِ پیش‌بینی‌ها جایِ خودش را از فابینیو پس گرفته بود، بازی را به تساوی کشید. در ادامه برزیل بازهم رویِ ارسالِ آلوس و توسطِ دیگو تاردلی و بعد توسطِ فلیپه لوییس می‌توانست گلِ دوم را بزند، و البته از آن سو پرو هم موقعیت‌هایی داشت. اما نیمه‌یِ اول که بسیار باز بود با همان نتیجه‌یِ یک – یک به پایان رسید.
دونگا در این بازی تیمش را با سیستمِ 1-3-2-4 به زمین فرستاده بود. تاردلی تک مهاجم بود، پشتش نیمار، و دو سمتِ نیمار، فرد و ویلیان (که مدامِ جایشان را باهم عوض می‌کردند). الیاس و فرناندینیو دو هافبکِ دفاعیِ برزیل بودند و پشتشان آلوس، لوییز، میراندا و لوییس. در نیمه‌یِ دوم روبرتو فرمینو، اورتون ریبیرو و داگلاس کاستا به جایِ فرد و ویلیان و تاردلی به بازی آمدند و نهایتا این خودِ کاستا بود که در دقیقه‌یِ 92 رویِ پاسِ طلاییِ نیمار بازی را برایِ برزیل برد.
نمایشِ برزیلِ دونگا در این بازی، مثلِ تقریبا تمامیِ مدعیانِ دیگرِ کوپا امریکایِ امسال، به هیچ وجه قانع کننده نبود. اما نیمار که ریتینگِ 9 را از هواسکورد گرفت، آنچنان درخشید و همکاره‌یِ تیم بود که بازیِ بقیه را زیرِ سایه‌یِ خودش برد. نیمار در این بازی گل زد، پاسِ گل داد، توپ را به تیر زد، اخطاری عجیب از داور سرِ پاک کردن اسپری از رویِ چمن گرفت و در بسیاری دقایق برایِ خودش نمایشی انفرادی را پیش برد.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-15 08:11:24
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر