فهرست
فوتبال بازی اشتباهات!
فوتبال بازی اشتباهات!

فوتبال بازی اشتباهات!

آی اسپورت - یکی از تعاریفی که فوتبال دارد «بازی اشتباهات» است! برانکو ایوانکوویچ در مورد بازی با سپاهان می‌گوید ما روی دو  اشتباه گل خوردیم. باید به اشتباه بنگریم تا مرتکب تکرار آن نشویم که مثلی  است معروف که اشتباه تکراری دیگر «خطا» نیست بلکه انتخاب است. پرسپولیس در فاز تهاجمی امسال بسیار منسجم‌تر عمل می‌کند و موقعیت‌های فراوانی ایجاد می‌کند اما  نباید در فاز تدافعی سر به هوا بازی کند و به خصوص دروازه‌بان ملی پوش این تیم باید نگاهی به عملکرد خود بیاندازد. بیرانوند در بازی در برابر سوریه‏، پیکان و سپاهان اشتباه می‌کند که اشتباهات او  تکراری است. او در خروج ها مصمم نیست و در جاگیری‌ها با خطای محاسبه رو به رو می‌شود. اشتباهات مرگ‌بار دروازه‌بان بی گمان روی اعضای دیگر تیم اثر مخربی می‌گذارد زیرا ده بازیکن دیگر انرژی بیشتر مصرف می‌کنند و در معرض برخوردهای فیزیکی بیشتری هستند و از سوئی اشتباه دروازه‌بان می‌تواند اعتماد به نفس سیستم تدافعی تیم را پایین بیاورد.

 در خط تدافعی هم اشتباهات تکراری است و به نظر می‌رسد که سهل انگاری در حرکات دیده می‌شود در بازی در برابر الاهلی سهل انگاری خط دفاعی در بازی برگشت باعث به ثمر رسیدن گل سعودی‌ها شد. در بازی با سپاهان در صحنه گل دوم شایان مصلح و محرمی مدافعین کناری پرسپولیس بسیار مبتدی عمل کردند ضمن آن که صادق محرمی در این بازی هم بارها از سوی مردانی چون ساسان انصاری و... جا گذاشته شد. خط تدافعی پرسپولیس نباید اجازه اشتباه تکراری بدهد و به نظر می‌رسد هماهنگی احمد زاده و امیری با مدافعین پشت سرشان در فاز تدافعی نیاز به هماهنگی بیشتری دارد.

پرسپولیس در خط میانی باید اشتباهات کمتری کند در کناره‌ها احمد زاده و امیری در فاز تهاجمی خوب هستند اما در قلب میدان مشکلاتی دیده می‌شود. ربیع‌خواه یک بازیکن تخریب‌گر است؛ خلاقیت اندکی دارد و فقط در چارچوب دفع توپ‌ها عمل می‌کند و به لطف قانون عجیبی که بازیکنی چون نور الهی می‌تواند در تیم پرسپولیس تمرین کند اما نمی‌تواند بازی کند گزینه دیگری وجود ندارد! اما مسلمان  با افت فاحشی رو به رو شده است و خطا در پاس او بیش از حد استاندارد و اشتباهتش تکراری است.

در خط حمله اشتباهات تکراری تنها با یک نام تعریف می‌شود «مهدی طارمی» او نباید این همه اشتباه تکراری داشته باشد و...

باری امیدواریم ضریب اشتباه تکراری پرسپولیس در بازی با الهلال کم شود تا رویای حضور در فینال آسیا محقق شود.

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2017-09-22 12:50:00
نظر دهید

۲ نظر
عارف
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۳
بیرانوند و طارمی رقابت تنگاتنگی در حرص دادن هوادارا دارن... طارمی کم بود اخه بیرانوندو دیگه کجای دلمون بزاریم تو دو بازی به تنهایی 5امتیاز رو به باد هوا داد
علی
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۵۷
در مورد ایراداتی که نویسنده مطرح کرده است به نظرم تا حدود زیادی درست هست ولی...
تمام این موارد به این نکته بر می گردد که فوتبالیست های ما هنوز هم در حال و هوای آماتوری زندگی می کنند به این معنی که...
تقریبا تمام فکر و ذهن بازیکنان پرسپولیس متوجه بازی با الهلال است که این واقعا به دور از حرفه ای گری است
متاسفانه این افکار را آقای برانکو با چیدن ترکیب در برابر پیکان و غیبت کامیابی نیا در بازی با سپاهان به تیم هم منتقل می کند
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر