فهرست
هادی نوروزی: ما به کنار، هواداران نگرانند، گناه آنها چیست؟
هادی نوروزی: ما به کنار، هواداران نگرانند، گناه آنها چیست؟

هادی نوروزی: ما به کنار، هواداران نگرانند، گناه آنها چیست؟

ضور ۷ساله هادی نوروزی در پرسپولیس، بهانه این مصاحبه است. هادی حالا دیگر در ترکیب این تیم، به بلوغ فکری و تاکتیکی رسیده و البته در بازی‌های مهم، نقش بسزایی در نتیجه‌‌گیری تیمش داشته است. او مسئول ارسال ضربات کاشته، جنگ اول در خط دفاع حریف و باز کردن کانال‌های عبوری در تیم است اما نمی‌داند باز هم در این تیم می‌ماند یا نه؟
تکلیف چه شد؟ می‌مانی؟نمی‌دانم. هفته قبل یک نفر از سوی باشگاه با من تماس گرفت و گفت می‌خواهیم با شما برای تمدید قرارداد مذاکره کنیم، من هم گفتم با افتخار برمی‌گردم ولی پس از آن، حتی یک پیامک هم ندادند. خودم هم به باشگاه رفتم اما چیزی مشخص نشد.
این چه معنایی می‌دهد؟ببینید، اولویت من پرسپولیس است و می‌خواهم در این باشگاه بمانم. دوست دارم باز هم پیراهن تیم محبوبم را بپوشم و به زمین بروم البته بحث مالی هم اهمیت زیادی دارد ولی باید در ابتدا بدانم آیا پرسپولیس مرا می‌خواهد یا نه؟ این موضوع برایم مهم‌تر است.
موضوع مذاکراتت با باشگاه گسترش فولاد چیست؟به غیر از این باشگاه که موضوع را رسانه‌ای کرد، چند باشگاه دیگر هم به صورت غیر مستقیم و از طریق یکی از دوستانم در حال مذاکره هستند ولی من تا ثانیه‌های پایانی نقل و انتقالات منتظر پرسپولیسی‌ها می‌مانم. دوست دارم فصل آینده هم برای پرسپولیس بازی کنم و به همین علت هرگز حتی برای یک دقیقه هم به صورت مستقیم با باشگاه‌های دیگر مذاکره نکردم. پرسپولیس خانه من است، کجا باید بروم؟ اولین باشگاه من در لیگ ‌برتر همین‌جاست و دوست دارم تحت هر شرایطی در این تیم بازی کنم.
برخی بازیکنان برای ماندن در پرسپولیس شرط گذاشته‌اند که این تیم باید مدعی قهرمانی باشد وگرنه نمی‌مانند؛ تو که از این شرط‌ها نداری؟من عددی نیستم که چنین حرف‌هایی بزنم. هیچ وقت هیچ شرطی برای باشگاه محبوبم نداشتم و همیشه در زمین، از جانم به خاطر پرسپولیس گذشتم. همین فصل را ببینید که چندبار مصدوم شدم. حتی در بازی با گسترش، پزشکان می‌گفتند احتمالاً استخوان جمجمه‌ام شکسته است چون با سر و گردن به سمت توپ رفتم و به پای گلر حریف برخورد کردم. پرسپولیس جایی نیست که کسی بخواهد برایش شرط بگذارد، حتی یک ثانیه بازی در پرسپولیس هم افتخار است. شعار نمی‌دهم، در زمین دیدید که عمل می‌کنم. همیشه کمترین پول را گرفتم که مدارکش هم موجود است ولی تلاش کردم بیشترین بازی را داشته باشم. با این حال هرگز ادعایی بابت کاپیتانی یا بزرگتری تیم نداشتم.
ماجرای مصاحبه برخی که گفته‌اند پرسپولیس مدعی بسته نشود، قراردادشان را تمدید نمی‌کنند را که شنیده‌ای؟بله متأسفانه البته محسن بنگر به خوبی در این مورد صحبت کرده بود ولی من می‌گویم هر کس که چنین نظری دارد، نباید در پرسپولیس بماند. ما باید افتخار کنیم که در دوره‌ای، صاحب پیراهن پرسپولیس بودیم نه اینکه منتظر بستن یک تیم مدعی باشیم. قبلاً بازیکنانی که می‌خواستند به پرسپولیس بیایند، طلب پول میلیاردی داشتند و حالا می‌گویند تیم باید مدعی قهرمانی شود. این هم مدل جدید عقد قرارداد با پرسپولیس است.
فصل قبل برای همه پرسپولیسی‌ها بد بود؛ آن اتفاقات را فراموش کرده‌ای؟بله، فصلی را پشت ‌سر گذاشتیم که تقریباً هر روزش کابوس بود اما در این مدت، همه چیز را فراموش کرده‌ایم. از هواداران هم می‌خواهم لطف کنند و اتفاقات گذشته را فراموش کنند. ما در هیچ تورنمنتی خوب نبودیم و فقط دو دربی را بردیم که اگر در آنها هم شکست می‌خوردیم، فاجعه رخ می‌داد. پیروزی در دربی‌ها شاید مرهمی بر زخم پرسپولیس باشد.
از مدیریت باشگاه خبری نداری؟نه من هم از طریق دوستان خبرنگارم به دنبال گرفتن خبر از این ماجرا هستم.
گفته می‌شود شاید امیر عابدینی به پرسپولیس برگردد؛ چه نظری در این مورد داری؟اطلاع دقیقی از اینکه چه کسانی قرار است بیایند، ندارم اما در مورد شخصیت عابدینی می‌توانم صحبت کنم. او مدیری کاربلد است که ۷ سال قبل و در باشگاه داماش تهران، مدیر من بود. مثل پدر با همه بازیکنان رفتار می‌کرد و همه ما ارادت خاصی به او داشته و داریم. باعث افتخار است مجدداً با ایشان کار کنم اما با این حال نمی‌دانم تغییر و تحولات به چه شکل خواهد بود.
شما می‌گویید هر کسی که می‌‌آید فقط پول بیاورد، قبول داری؟! به خدا مشکل اصلی پرسپولیس اصلاً مسائل مالی نیست، هزاران مشکل ریز و درشت داریم. اصلاً ما به کنار، هواداران نگران آینده باشگاه هستند. یک نفر باید به آنها جواب بدهد. گناه این هواداران چیست؟ ما نه پول می‌خواهیم نه امکانات و نه هیچ چیز دیگر، اصلاً اگر بد هستیم از پرسپولیس می‌رویم ولی با نگرانی هواداران چطور کنار می‌آیند. نمی‌دانم موضوع مدیریت باشگاه چیست و چه ماجرایی به وجود می‌‌آید ولی به خدا قسم هرجا که می‌رویم، مردم ما را سؤال و جواب می‌کنند. آنها می‌خواهند بدانند بر سر پرسپولیس چه می‌‌آید. من که کاره‌ای نیستم در این مورد حرف بزنم ولی می‌گویم آقایان باید به فکر طرفداران تیم ما هم باشند. کدام باشگاه در اوج مشکلات خود، بیش از ۱۲۰ هزار تماشاگر را به ورزشگاه می‌کشاند؟
تو فکر می‌کنی پرسپولیس چطور باید آماده لیگ بعدی شود؟من در حدی نیستم که در این خصوص صحبت کنم اما تصورم این است پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و همیشه بزرگ می‌ماند. امیدوارم مشکلاتش حل شود و ما در لیگ بعدی بتوانیم بهترین باشیم. با حل مشکلات ساده از جمله همین تمدید قراردادها، می‌شود به تیم کمک کرد. هر کسی که به تیم می‌‌آید هم باید بداند پرسپولیس با تمام باشگاه‌هایی که تا قبل از این بوده، تفاوت دارد. همین‌ها را قبول کنیم، پرسپولیس دوباره به روزهای اوجش برمی‌گردد.
     
آی اسپورت
2015-06-15 21:59:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر