فهرست
یادداشت: هیچ تیمی بی عیب نیست
یادداشت: هیچ تیمی بی عیب نیست

یادداشت: هیچ تیمی بی عیب نیست

جاناتان ویلسون
 شیلی در بازیِ دیشب مقابلِ مکزیک (که با نتیجه 3-3 به پایان رسید) دوبار گلِ خورده را جبران کرد و موقعیت‌هایِ گلِ بهتری نسبت به حریفش ایجاد کرد. اما با وجودِ این قدرتِ تهاجمی، مشکلاتِ دفاعیِ این تیم شک و تردیدهایِ زیادی برایِ پایان دادن به طلسمِ 99 ساله و احتمالِ قهرمانی شیلی به وجود آورده است.
شیلی بهترین بازیکنِ تورنمنت، یعنی آرتور ویدال را دارد. ویدال در بازیِ دیشب دومین و سومین گلِ خودش را زد و برایِ دومین بازیِ پیاپی، پنالتی‌ای که خودش از حریف گرفته بود را گل کرد. ویدال پایه‌گذار دیگر گلِ شیلی هم بود و در کل منبعِ الهامِ تمامِ حرکاتِ تیمش. اما مهمتر از همه، ویدال روحیه‌یِ جنگندگی‌ای را به تصویر کشید که به دیگران بازیکنان هم منتقل و عامل دوبار بازگشتِ شیلی به بازی شد.
این تیمِ شیلی بر اساسِ مالکیتِ توپ و پرسِ شدیدِ حریف در خطِ میانی طراحی شده است و به بالاترین شکلِ ممکن در فوتبالِ مدرن دفاع می‌کند. یکی از دلایلِ اصلیِ این خطِ دفاعیِ بالا، ناتوانیِ شیلی در دفاع کردن به شکلِ سنتی است. دو ضعفِ اساسیِ شیلی در بازیِ دیشب کاملا مشخص شد: خالی بودن فضایِ زیاد در خطِ دفاعی، به دلیلِ پرسِ بالا و مشکل در دفاع مقابلِ حملاتِ هوایی، به دلیل قدِ کوتاهِ مدافعین.
اگر به خاطرِ تصمیماتِ داور نبود (مخصوصا گلِ آفسایدِ الکسیس سانچز)، شیلی می‌توانست این تیم را ببرد. شیلی در این بازی نسبتِ به شبِ اول خیلی روانتر حمله می‌کرد و اورلپ‌هایِ موثری در زمینِ حریف داشت. اما این فوتبالِ روان در خطِ حمله به بهایِ تضعیفِ خطِ دفاعی به دست آمده بود.
شیلی همچنان با 4 امتیاز در صدرِ گروهِ اول است و تقریبا صعودش به دور بعدی (حتی اگر سوم شود) قطعی. اگر شیلی در گروهش اول شود می‌تواند بدونِ روبرویی با برزیل و آرژانتین تا فینال پیش برود. اما دومی در گروه راهِ فینال را خیلی پیچیده‌تر خواهد کرد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-16 14:25:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر