فهرست
لایک روز: کی روش و امتیازی به نام «مچ شدن»!
لایک روز: کی روش و امتیازی به نام «مچ شدن»!

لایک روز: کی روش و امتیازی به نام «مچ شدن»!

آی اسپورت- آخرین مصاحبه آندو تیموریان در پاسخ به صحبت های مقدس، نکته های آشکاری دارد که این روزها در رسانه های مختلف به آن ها پرداخته شده است. اینکه آندو سرپرست و دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال(که هر دو این روزها در صف منتقدان کی روش قرار می گیرند) را به دعوا برای نشستن کنار او روی نیمکت تیم ملی متهم می کند و یا اینکه مقدس را دوچرخه فروشی می داند که ناگهان به فوتبال الصاق شده است، ادعاهای قابل بحث و جالبی هستند اما جالب تر از محتوای مصاحبه او، دلیلِ این مصاحبه است. اینکه آندو به عنوان کاپیتان تازه تیم ملی، احساس وظیفه می کند تا به تندی علیهِ جو ایجاد شده علیه سرمربی تیمش بایستد.
«فال این لاو»، این اصلاح عاشقانه کی روش در توصیف رابطه اش با بازیکنان تیم ملی بود. جمله ای که درست بعد از تلخی های حذف از جام جهانی به دست بوسنی، کام بچه های کی روش را شیرین کرد. سی کیو به آسیا آمده بود تا چالشی کوتاه را تجربه کند اما هر چقدر رابطه او و مدیران فوتبالی در این محدوده شاملِ جبر جغرافیایی پیچیده تر می شد، ارتباط او با بازیکنان شکل بهتری به خودش می گرفت و شاید همین بازیکنان بودند که دوران حضور این مربی در نیمکت تیم ملی را به پنجاه ماهگی(و بیشتر) رسانده اند. 


از آندو تیموریان که باسابقه ترین مهره حال حاضر تیم ملی است تا پسرهای جوانِ خط خورده از مینی کمپ های اول، همه بازیکنان مجذوب کاریزمای مرد پرتغالی هستند و باید اعتراف کنیم که این جذب شدن، هیچگاه به این اندازه غلیظ نبوده است. داریم از فوتبالی حرف می زنیم که برای سال ها، مربیان خارجی اش در گیر و دار خط کشی های درون اردویی تیم بوده اند و ستاره هایش یک وقت هایی توی چشم هم نگاه کرده اند و به هم پاس نداده اند. کی روش حالا فوتبال ایران را می شناسد، مشغول جوانگرایی در تیم شده و بعضا کامنت های جامعه شناسانه اش را نیز با مطبوعات در میان می گذارد. شاید تیم ملی بدون او نیز، امکان جذب یک مربی بزرگتر را از دست نمی داد اما فراموش نکنیم که هیچ تضمینی برای «مچ شدن» مربی بزرگتر با فضای فوتبال ایران وجود نداشت. کارلوس کی روش حالا بخشی از هویت تیم ملی است و با همخوانی اش با بازیکنان، یکی از منضبط ترین تیم های ملی تاریخ ایران را ساخته است. مچ شدن با فضای تیم ملی، مهمترین امتیاز این روزهای مرد اول تیم است. امتیازی که برای او در ایران رقم خورده و برای دن فابیو کاپلوی بزرگ در روسیه شکل نگرفته است.


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-06-16 13:28:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر