فهرست
گزارش روز: زمانی برای جبرانِ اشتباه ورزشی مجلس
گزارش روز: زمانی برای جبرانِ اشتباه ورزشی مجلس

گزارش روز: زمانی برای جبرانِ اشتباه ورزشی مجلس

آی اسپورت- فوتبال، همیشه یکی از دغدغه های جدی راهروهای مجلس بوده است. برای صاحبانِ تریبون قانون در ایران، شاید همیشه موضوعات سیاسی-اجتماعی مهم تری در دستور جلسه ها قرار گرفته اما فوتبال هیچوقت اهمیت‌اش در بین نماینده های مردم را از دست نداده است. آن ها این اواخر، چند بار به ماجرای مزایده ها و بلاتکلیفی دو باشگاه محبوب پایتخت ورود کرده اند و هنوز هم اظهارنظرهای روزانه ای درباره باشگاه ها و تیم ملی در بهارستان شنیده می شود.
در پروسه شکل گیری وضعیتِ امروز ورزش ایران، تقصیر مجلس ابدا نمی تواند کمتر از دولت باشد. در روزهای حضور سعیدلو روی صندلی مدیریت ورزش ایران، این مجلسی ها بودند که با تاکید بر حرفه ای نبودن ساختار ورزش ایران، طرح رسیدن یک درصد از بودجه دولت به ورزش را رد کردند و از آن روز به بعد، مشکلات مالی دو باشگاه سرخابی پایتخت به مراتب پررنگ تر از گذشته شد. نماینده های مردم کمی بعد، وزارت ورزش را محل مناقشه با دولتِ روحانی قرار دادند و چند انتخاب اول او را رد کردند و سرانجام به گودرزی رای اعتماد دادند تا یکی از تجربه های ناموفق مدیریت ورزشی در ایران را رقم بزنند.


«بداخلاقی در ورزش» موضوعی ست که حالا نماینده های مجلس را به واکنش و جمع آوری امضا علیه آقای وزیر واداشته است. موضوعی که به نظر می رسد خودِ گودرزی یکی از جدی ترین عوامل رقم خوردن آن باشد. او را در این ماه ها، به عنوان مدیری شناخته ایم که پای پله های فرودگاه، ورزشکارش را تهدید می کند، که با تندترین ادبیات به سرمربی تیم ملی می تازد و با کفش، روی تشک کشتی حاضر می شود! بازپس گیری رای اعتماد از گودرزی به عنوان غیرمحبوب ترین وزیر کابینه روحانی در جامعه، شاید فرصت ایده آلی برای مجلس در جهت جبران اشتباه اش باشد. ورزش برای سال های پیش رو، به وزیری نیاز خواهد داشت که در مسیرِ اعتدال حرکت کند و تصویری مخدوش از دولت تدبیر و امید ارائه ندهد. وزیری که بیشتر از نام کوچک اش، با رفتارش یادآور رئیس جمهورهای اسبق نباشد.

کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-06-16 14:37:04
نظر دهید

۲ نظر
Danial
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۱۳
ما باید همه چیزمان به همه چیزمان بیاید
-
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۱۷
واقعا کسی نفهمید این از کدوم قوطی در اومد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر