فهرست
نگاهی به انتخاب بهترین‌های لیگ برتر/ مربیانی که فوتبال نمی‌بینند!
نگاهی به انتخاب بهترین‌های لیگ برتر/ مربیانی که فوتبال نمی‌بینند!

نگاهی به انتخاب بهترین‌های لیگ برتر/ مربیانی که فوتبال نمی‌بینند!

آی اسپورت- بعد از انتخابِ بهترین مربی هر ماه توسط کانون مربیان فوتبال ایران، حالا بهترین بازیکنان این فصل لیگ برتر هم به همت این کانون با نظرسنجی از 55 مربی و کارشناس فوتبال ایران انتخاب شده اند. انتخاب هایی که در مواردی عجیب به نظر می رسند.

آندو تیموریان به عنوان بهترین بازیکن این فصل رقابت های لیگ برتر انتخاب شده است. عنوانی که در مراسم بهترین های لیگ برتر سیزدهم نیز به این هافبک جنگجو رسیده بود. آندو در حالی به عنوان بهترین بازیکن فصل لیگ برتر انتخاب شده که یک نیم فصل ناامیدکننده را در استقلال پشت سر گذاشته است. او در استقلال فاصله زیادی با آندوی همیشگی داشت و علیرغم بازگشت به فرم خوب در تراکتور، با اخراج در بازی اخر مقدمات از دست رفتن قهرمانی تیم را فراهم کرد.


مهدی طارمی از نگاهِ مربیان فوتبال ایران مهم ترین پدیده فصل فوتبال ایران بوده اما در فهرست 3 مهاجم برتر جایی ندارد. جالب اینکه کاوه رضایی در این فهرست دیده می شود. یعنی مهدی طارمی به خوبی پدیده جوان ذوب نبوده اما باز هم بهترین پدیده فصل لیگ برتر بوده است1امید ابراهیمی بعد از آندو به عنوان دومین هافبک برتر لیگ انتخاب شده است. در این فهرست سه نفره، هیچ خبری از نام ایمان مبعلی نیست. ایمان با 11 پاس گل، بهترین پاسور این فصل لیگ بوده اما به طور کلی توسط مربیان نادیده گرفته شده است.


و اما شاهکار مربیان محترم فوتبال ایران. مربیانی که مرتضی پورعلی گنجی را به عنوان بهترین مدافع لیگ برگزیده اند. بازیکنی که در نیم فصل به تیانجین رفته و در نیم فصل اول در نفت تهران در همه مسابقه ها هافبک بوده است!  مرتضی در تیم ملی کی روش تبدیل به یک مدافع شده و طبعا عملکرد او در تیم ملی نباید با عملکردش در رقابت های لیگ برتر اشتباه گرفته شود.


مربیان ایرانی در چند سال اخیر، مدام کی روش را به ندیدنِ لیگ برتر متهم کرده اند. حالا مقایسه این انتخاب ها با بازیکنان جوان لیستِ کی روش نشان می دهد این مربیان ایرانی هستند که به طور کلی قید تماشای رقابت های لیگ برتر را زده اند!


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-06-16 16:13:21
نظر دهید

۳ نظر
بهزاد
چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۴۳
آندرانیک بهترین بازیکن لیگ؟ احتمالا خودش هم قبول داره که امسال ضعیفترین سال فوتبالیش بوده.بازیکنی که تو یه فصل دو تا باشگاه بازی می کنه مشخصا نباید بهترین بازیکن لیگ بشه.اگه خوب بود که باشگاه اولش اجازه نمیداد بره! بهترین بازیکن لیگ باید یک سر و گردن از بقیه بالاتر باشه.اینا رو لج قلعه نوعی اینطوری نظر دادن
جلیل
چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۴۷
جالبه بهترینها بازیکنانی بودند که تو نیم فصل اول انقدر ضعیف بودند که مجبور شدند تیم عوض کنند.مثل آندو یا کاوه رضایی. هیچ جای دنیا انتخابهاش اینجوری نیست. و مسئله ی دوم اینکه چرا استقلال و پرسپولیس آخر هم که بشن بهترین بازیکنا از اونا انتخاب میشن؟ مهدی طارمی پدیده ی لیگ میشه و امید ابراهیمی از تیم ششم لیگ میاد تو کاندیداها ولی بازیکنی از سپاهان و نفت نمیاد. مهدی شریفی-خلعتبری-مبعلی-عزتی-بیرانوند. اینا امسال بهتر از امید ابراهیمی نبودند آیا؟
جلالی
چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۴۹
پارسال هم اگه دقت کرده باشید بهترین بازیکن لیگ از تیم پنجم جدول بود: آندرانیک.امسال هم دومین بازیکن لیگ از تیم ششم بود : امید ابراهیمی! فقط ایرانه که انتخاباش بیشتر خنده داره تا واقعیت. همه جای دنیا معمولا بهترین بازیکن از تیم قهرمانه اینجا تیم قهرمان یک کاندیدا هم حتی نداره!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر