فهرست
مسی به رائول رسید؛ گلزنی در ۱۴ فصل متوالی
مسی به رائول رسید؛ گلزنی در ۱۴ فصل متوالی

مسی به رائول رسید؛ گلزنی در ۱۴ فصل متوالی

آی اسپورت - لیونل مسی که در اولین مسابقه از فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ قهرمانان اروپا در مقابل پی اس وی آیندهوون هت‌تریک کرد، با زدن اولین گل که با ضربه آزاد دیدنی رسید به یک رکورد خاص در لیگ قهرمانان اروپا دست یافت.

او با این گل، به دومین بازیکن تاریخ مسابقات تبدیل شد که موفق می‌شود در ۱۴ فصل متوالی لیگ قهرمانان گلزنی کند. اولین فردی که موفق به کسب چنین دستاوردی شد، رائول گونزالس بود که از فصل ۹۸-۱۹۹۷ تا ۱۱-۲۰۱۰ در تک تک فصول لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شد.

البته تفاوت مسی با رائول در این است که مسی در هر ۱۴ فصل برای بارسا گلزنی کرده اما رائول در ۱۳ فصل برای رئال و در فصل آخر برای شالکه گلزنی کرد. مسی در این فصل به رائول رسیده و با زدن یک گل در فصل ۲۰-۲۰۱۹ می‌تواند از گونزالس پیشی گیرد.

مسی اولین گل خود در این رقابت‌ها در فصل ۰۶-۲۰۰۵، فصلی که با قهرمانی بلوگرانا در لیگ قهرمانان به پایان رسید، به ثمر رساند. لئو پرونده خود در آن فصل را با همین یک گل به پایان رساند. مسی در فصول بعد نیز به ترتیب ۱، ۶، ۹، ۸، ۱۲، ۱۴، ۸، ۸، ۱۰، ۶، ۱۱ و ۶ گل به ثمر رساند و فصل ۱۹-۲۰۱۸ را هم با ۳ گل در همان اولین بازی آغاز کرد.

لئو مسی تاکنون ۴ بار در فصل‌های ۰۶-۲۰۰۵، ۰۹-۲۰۰۸، ۱۱-۲۰۱۰ و ۱۵-۲۰۱۴ به قهرمانی لیگ قهرمانان رسیده و امید دارد با کسب پنجمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها، به رکورد حریف دیرینه خود، کریس رونالدو برسد.

مسی در این مسابقه یک رکورد شخصی دیگر نیز به ثبت رساند. او با زدن نخستین گل خود با ضربه ایستگاهی، به رکورد ۸ گل از روی ضربات ایستگاهی در سال میلادی ۲۰۱۸ رسید تا این سال، به بهترین سال او از نظر گلزنی از روی ضربات ایستگاهی تبدیل شود. این در حالی است که هنوز بیش از ۳ ماه تا پایان سال میلادی جاری باقی مانده و او می‌تواند این سال را برای خود دست‌نیافتنی‌تر کند.

نود

     
آی اسپورت
2018-09-19 15:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر