فهرست
ترکمنستان یک - ایران یک / شروع بد مقابل حریف بدبدن
ترکمنستان یک - ایران یک / شروع بد مقابل حریف بدبدن

ترکمنستان یک - ایران یک / شروع بد مقابل حریف بدبدن

آی اسپورت - ایران شروع خوبی در مسابقات انتخابی جام جهانی روسیه نداشت. بازیکنان کی‌روش که پیش از شروع مسابقات در بازی دوستانه ازبکستان را شکست داده بودند مقابل ترکمنستان ضعیف‌تر از حد انتظار ظاهر شدند.
کی‌روش امروز با ترکیبی تهاجمی‌تر از همیشه تیمش را به زمین فرستاد و از مهدی ترابی در ترکیب اصلی استفاده کرد. علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، محمد حسین کنعانی زادگان، ووریا غفوری، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، مسعود شجاعی، وحید امیری، مهدی ترابی و سردار آزمون 11 بازیکن اصلی ایران بودند.
رضا قوچان‌نژاد، مهدی طارمی و امید ابراهیمی هم در نیمه دوم جانشین امیری، ترابی و شجاعی شدند. ایران در نیمه اول بازی خوبی انجام داد و خیلی زود با حرکت عرضی و ضربه سردار آزمون گل اول بازی را زد. دقایقی بعد، آزمون با ضربه سر تیرک دروازه حریف را لرزاند اما توپش گل نشد. ترکمنستان هم معدود حملاتی برای گل مساوی داشت که خطرناک به نظر نمی‌رسیدند. با این وجود، ایران در دقایق تلف شده نیمه اول با اشتباه حاج‌صفی و منتظری گل اول را خورد. حاج‌صفی که در پست دفاع چپ بازی می‌کرد جا ماند و منتظری هم در دفع توپ اشتباه کرد.
نیمه دوم تیم ملی نتوانست برای زدن گل دوم حملات موثری داشته باشد. بهترین موقعیت ایران، فرار طارمی و آزمون پشت خط دفاع حریف بود که بخاطر تعلل هر دو نفر و پاس‌های اضافی هدر رفت. طارمی یک بار هم با ضربه سر دروازه ترکمنستان را تهدید کرد اما نتوانست اولین گل ملی‌اش را بزند. با نزدیک شدن بازی به دقایق پایانی، اتلاف وقت حریف بیشتر شد و ایران هم به بازی مستقیم روی آورد. روشی که در نهایت موثر نبود و بازی با نتیجه مساوی 1-1 به پایان رسید.

کد خبر: 9406
  ۲  
آی اسپورت
2015-06-16 18:34:15
نظر دهید

۲ نظر
امیر تبریز اوغلی
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۳۱
تیم ایران تونست به سختی تیم ملی ترکمنستان رومتوقف کنه
مصطفی شمس
چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۵۵
واسه من جای تعجبه که ترکمنستان ورزشگاه دیگه ای نداشت که بازی تو اونجا انجام شه، به نظر من بازی رو عمدا تو اون ورزشگاه انداختن تا بچه ها نتونن خوب بازی کنن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر