فهرست
آرژانتین 1 اروگوئه 0 / واکنشی غریزی و 3 امتیازِ حیاتی
آرژانتین 1 اروگوئه 0 / واکنشی غریزی و 3 امتیازِ حیاتی

آرژانتین 1 اروگوئه 0 / واکنشی غریزی و 3 امتیازِ حیاتی

آرش حقیقی
 
ترکیب و سیستمِ آرژانتین در این بازی واکنشِ غریزی و طبیعیِ جراردو مارتینو بود به تساویِ 2-2 مقابلِ پاراگوئه. مارتینو تیمش را از 3-3-4 به 1-3-2-4 تغییر داده بود و بانگا و رانکالیا را با بیلیا و زابالتا عوض کرده بود. نتیجه‌یِ رویکردِ محافظه‌کارانه‌یِ او، که برایِ تکرار نشدنِ از دست دادنِ 2 گل برتری بود، و دفاعِ عمیقِ اروگوئه، بازیِ سنگین و فشرده‌ای در نیمه‌یِ اول پدید آورد. آرژانتین با آگوئرو به عنوانِ تک مهاجم و مسی و پاستوره و دی ماریا به عنوانِ هافبک‌هایِ تهاجمی، موفق به خلقِ موقعیت‌هایِ چندانی نشد (بهترین‌شان ضربه‌یِ سرِ آگوئرو بود که موسلرا مهارش کرد). حضورِ لوکاس بیلیا به عنوانِ هافبکِ دفاعی، کنارِ ماسچرانو باعثِ شده بود تا خلاقیتِ آرژانتین در میانه‌یِ میدان کمتر شود.
تا اینکه در دقیقه‌یِ 56 نیمه‌یِ دوم، یک لحظه نبوغِ خاویر پاستوره، ارسالِ دقیقِ زابالتا و ضربه‌یِ سرِ محکمِ آگوئرو داستانِ بازی را تغییر داد. دریبل و پاسِ پاستوره در این صحنه، یادآوری از نظرِ اریک کانتونا بود که اعتقاد دارد: «پاستوره بهتر از مسی و رونالدو است، چون زوایایی را می‌بینید که بقیه نمی‌بینند.»
همکاریِ دو ستاره‌یِ من سیتی برایِ زدنِ تک گلِ بازی، گلی که نزدیک بود که بهایِ مصدومیتِ شانه‌یِ چپِ آگوئرو تمام شود، باعث شد تا بازی برایِ دقایقی باز شود و در همین بازه‌یِ کوتاه بود که آرژانتین چند موقعیتِ خوب در ضدحمله را از دست داد. اما وقتی تاتا مارتینو، که خودش به دلیلی نامعلوم در نیمه‌یِ اول از کنارِ زمین اخراج شده بود، در دقیقه‌یِ 76 بانگا را به جایِ پاستوره به زمین فرستاد، بازی یک بارِ دیگر فشرده شد و غیر از حملاتِ طبیعی اروگوئه در چند دقیقه‌یِ آخر، دیگر با اتفاقِ خاصی همراه نبود.
آرژانتین این بار دیگر برایِ حفظِ اختلافِ یک گل تنها راه را در گل زدن ندید، و 15 دقیقه‌یِ آخر را با 3 هافبکِ دفاعی بازی کرد. این تغییرِ رویکرد و روحیه‌یِ آلبیسلسته قدمِ رو به جلویی بود. باید گفت گلِ دومی که آرژانتین مقابلِ پاراگوئه خورد و 2 امتیازی که از دست داد، به سودش بود و باعث شد تا با دیدی منطقی‌تر و تمرکزی بالاتر برابرِ اروگوئه بازی کند. آرژانتین با این نوع فوتبال می‌تواند به قهرمانی امیدوار باشد.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-17 09:11:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر