فهرست
یادداشت: شجاعتِ تاکتیکیِ تاتا مارتینو
یادداشت: شجاعتِ تاکتیکیِ تاتا مارتینو

یادداشت: شجاعتِ تاکتیکیِ تاتا مارتینو

تیم ویکری
 
جراردو مارتینو در این بازی از لیونل مسی به عنوانِ یک ژنرالِ با تجربه که میدانِ نبرد را از دور تماشا می‌کند و نقاطِ ضعفِ دشمن را شناسایی می‌کند، استفاده کرده بود. عقب‌تر آمدنِ مسی باعث شده بود که یارگیریِ اروگوئه به مشکل بخورد و فضایِ بیشتری برایِ بازیسازیِ خاویر پاستوره ایجاد شود. اما اروگوئه که سه امتیاز از بازیِ قبل داشت، در برابرِ یک امتیازِ آرژانتین، نیازی به حمله کردن نمی‌دید و با عمقِ کم و فشرده دفاع می‌کرد. اسکار تابارز در این دیدار تنها یک تغییر در تیمش نسبت به بازی با جامایکا ایجاد کرده بود: کارلوس سانچز بیرون رفته بود و آلوارو گونزالز برایِ کمک به آروالو ریوس در یارگیری و دفاع به بازی آمده بود. دیگو رولن هم که در بازیِ قبلی مهاجمِ دومِ تیم بود، این بار به بالِ راست منتقل شده بود و کریستین رودریگز هم نقشِ بالِ چپ را بازی می‌کرد تا اروگوئه به 1-5-4 ای فشرده برسد.
آرژانتین برایِ عبور از این دفاع نیاز به یک لحظه‌یِ خاص داشت، لحظه‌ای که 10 دقیقه بعد از آغازِ نیمه‌یِ دوم از راه رسید. پاستوره و مسی در حرکتی ترکیبی از راست توپ را به زابالتا رساندند، زابالتا توپ را رویِ دروازه فرستاد و آگوئرو خودش را سمتِ توپ پرتاب کرد و یک لحظه زودتر از دیگو گودین به آن رسید.
سوالی که از اینجا به بعد پیش آمد این بود که آیا آرژانتین می‌تواند از گلش دفاع کند و زیرِ فشار نتیجه را حفظ کند؟ مکسی پریرا از سمتِ راست دردسرهایِ زیادی برایِ خطِ دفاعِ آرژانتین به وجود آورد و ورودِ آبل هرناندز هم این دردسرها را بیشتر کرد. اما در پایان، با وجودِ ضعف‌هایِ همچنان مشخص در دفاعِ آرژانتین، قدرتِ هجومیِ این تیم پیروزی را برایش به همراه آورد و اصرارِ مارتینو برایِ حفظِ پاستوره در ترکیبِ اصلی جواب داد. قدمِ بعد جامایکا و صدمین بازیِ ملیِ مسی.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-17 09:56:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر