فهرست
اعضای هیات مدیره پرسپولیس را بهتر بشناسید: «سیاسی‌»ترین!
اعضای هیات مدیره پرسپولیس را بهتر بشناسید: «سیاسی‌»ترین!

اعضای هیات مدیره پرسپولیس را بهتر بشناسید: «سیاسی‌»ترین!

 با اعلام سجادی؛ محمد زادمهر، جعفر کاشانی، علی‌اکبر طاهری، حسین عبدی و حمیدرضا گرشاسبی اعضای جدید هیأت‌مدیره پرسپولیس را تشکیل خواهند داد اما در این انتخاب، یک‌سری مسائل مهم وجود دارد.
جعفر کاشانی؛ یکی از مهم‌ترین و سرشناس‌ترین پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس که از شروع تاریخ این باشگاه، همیشه در کنار سرخپوشان بوده است. او البته پست سیاسی هم داشته و از این رو، می‌تواند وزن تحصیلات و کارنامه هیأت‌مدیره را سنگین کند. او عضو هیأت‌مدیره قبلی هم بود که پس از دستگیری سیاسی، به همراه سایرین از ادامه همکاری با پرسپولیس استعفا داد. همیشه هم حامی سرسخت سیاسی بود. کاشانی هفته گذشته و در مصاحبه با رسانه‌ها طوری صحبت می‌کرد که انگار می‌داند ماندنی است.
دکتر محمد زادمهر؛ دندانپزشک، شیک و دوست‌داشتنی! زادمهر نیز از هیأت‌مدیره قبلی به این هیأت‌مدیره منتقل شد. او نیز عضو مستعفی بود. همیشه دغدغه مسائل مالی را داشت و گفته می‌شد در ابتدای فصل گذشته، با علی دایی بحث‌هایی داشت. او نیز رابطه گرم و صمیمانه‌ای با حمیدرضا سیاسی داشت و چون پیشکسوت پرسپولیس بوده، حضورش در هیأت‌مدیره حداقل می‌تواند یک توجیه داشته باشد.
علی‌اکبر طاهری؛ او رفیق گرمابه و گلستان وزیر ورزش است که مدتی، شرکت اتوبوسرانی داشت و قبل از آن نیز در ایران‌خودرو با وزیر همکاری می‌کرد. طاهری همان مدیر ساکت و گوشه‌‌گیری است که پس از دستگیری سیاسی، به عنوان سرپرست باشگاه کارش را شروع کرد. نقطه ضعف او زمانی بود که نتوانست بازیکنان قدرتمندی برای پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالات بین دو نیم‌فصل انتخاب کند و با هر بازیکنی که حمید درخشان به باشگاه آورد، عقد قرارداد کرد از جمله مسعود همامی، ژوزف تادئو، بابک حاتمی، رضا خالقی‌فر و البته مبین میردورقی! طاهری نیز یکی از مهم‌ترین موافقان سیاسی و دوست صمیمی او بود. به نظر شما، طاهری که کارنامه خوبی در فصل نقل و انتقالات ندارد، می‌تواند مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شود؟
حسین عبدی؛ چه کسی از رفاقت نزدیک بین حسین عبدی و سیاسی خبر ندارد؟ عبدی البته جایگاه مهمی نزد وزیر ورزش دارد و به خاطر دوستی با امیررضا خادم، حضورش در هیأت‌مدیره چندان عجیب نیست. عبدی تا همین چند ماه قبل، مربی پرسپولیس و دستیار درخشان بود ولی حالا لباس مدیریت به تن کرده و دلش می‌خواهد مدیر باشد. هر وقت که به دفتر سیاسی در محل باشگاه یا همین میدان آرژانتین می‌رفتید، می‌توانستید عبدی را در کنار سیاسی ببینید! حالا او به هیأت‌مدیره برگشته است.
حمیدرضا گرشاسبی؛ رئیس دفتر سابق وزیر ورزش و مدیرکل کنونی ورزش و جوانان استان تهران. او جانشین محمدحسین نژادفلاح در اداره ورزش و جوانان تهران شده بود و به احتمال زیاد جانشین نژادفلاح این بار در هیأت‌مدیره باشگاه پرسپولیس. او قبلاً گفته بود به جای مزایده‌ها، پرسپولیس و استقلال را به اداره کل بسپارند تا برای این دو باشگاه، اسپانسر بگیرد و حالا خودش شده عضوی از هیأت‌مدیره باشگاه. حضور گرشاسبی به خاطر نفوذی که در وزارت ورزش و نزد وزیر دارد، شاید اتفاق خوبی در این باشگاه باشد و بتواند کمک‌های بیشتری نسبت به قبل از وزارتخانه بگیرد.
هیأت مدیره‌ای که اکثریت آن، از دوستان صمیمی حمیدرضا سیاسی تشکیل شده، موضوع جذابی ندارد که در موردش حرف بزنیم. زادمهر، طاهری و کاشانی که در هیأت‌مدیره قبلی هم حضور داشتند، عبدی و گرشاسبی نیز به خاطر نفوذشان در وزارت ورزش، به این هیأت‌مدیره آمده‌اند اما عدم حضور محمدحسین نژادفلاح و وجود ردپای پررنگ سیاسی و البته خادم در انتخاب اعضا در نوع خود بسیار جالب توجه است.
این هیأت‌مدیره حتی یک عضو «سیاسی صرف» هم ندارد اما سیاسی‌ترین هیأت‌مدیره تاریخ پرسپولیس است چراکه دوستان حمیدرضا سیاسی در آن گرد آمده‌اند!
     
آی اسپورت
2015-06-17 15:37:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر