فهرست
اعتراف کارگردان فیلم فیفا؛ فاجعه بود، من قربانی شدم
اعتراف کارگردان فیلم فیفا؛ فاجعه بود، من قربانی شدم

اعتراف کارگردان فیلم فیفا؛ فاجعه بود، من قربانی شدم

آی اسپورت – فدریک اوبورتین کارگردان مشهور فرانسوی وسازنده فیلم « عشق مشترک» (United Passions) که  درباره فیفا است و با سرمایه گذاری عظیم این سازمان ساخته شده را یک «فاجعه» خواند. اوبورتین در گفت و گو با هالیوود ریپورتر اعتراف کرد که بابت مشارکت د رساخت این فیلم پشیمان است: «الان من را به اندازه کسی که ایدز را به آفریقا آورد، بد می‌دانند یا کسی که بحران اقتصادی دنیا را به وجود آورد. اسم من  در همه این جار و جنجالها به چشم می خورد و مسلما من یک ضد قهرمان هستم که برای آدمهای فاسد فیلم ساخته است.»
این فیلم 30 میلیون دلاری که عمده سرمایه آن را فیفا تامین کرد با یک آمار فروش فاجعه بار رو به رو بود و در اولین روز اکران خود در آمریکا فقط 918 دلار فروش داشت. همزمانی اکران این فیلم با افشای جنجال فساد فیفا باعث زیر سئوال رفتن این فیلم و نقدهای تند علیه آن شد ضمن اینکه تیم راث بازیگر سرشناسی که نقش سپ بلاتر را بازی کرد نیز اعتراف کرده این نقش باعث شده تن  پدرش در گور بلرزد!
اوبورتین همچنین گفته اسمی که فیفا برای این فیلم در نظر گرفته بود «مرد اسطوره ای» بود. او با خنده گفت: «چنین عنوانی را می توانید تصور کنید؟ واقعا مزخرف است. واقعا مزخرف بود، بعد شد «رویاسازان»... بی خیال !» اوبورتین گفت حالا مصمم است که فیلمی درمورد فساد فیفا نیز بسازد: «من قربانی این بازی شدم. فاجعه است، اما موضوع این نیست. من این کار را قبول کردم اما پول نگرفتم که چگوارای ورزش باشم. لطفا مرا مسئول فسادی که در فیفا جریان دارد، ندانید.»
کد خبر 9410
     
آی اسپورت
2015-06-18 01:16:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر