فهرست
یادداشت تحلیلی: میلان- یوونتوس، همیشه پای یک گلر در میان است...
یادداشت تحلیلی: میلان- یوونتوس، همیشه پای یک گلر در میان است...

یادداشت تحلیلی: میلان- یوونتوس، همیشه پای یک گلر در میان است...

آی اسپورت- در حساس ترین دیدارِ هفته بیست و ششم سری آ، میلان در ورزشگاه سن سیرو در مقایلِ یوونتوسِ صدرنشین تن به شکستِ 2 بر 0 داد. شاگردانِ سیدورف به مانند چند بازی اخیر، با سیستمِ 1-3-2-4 راهی میدان شدند.

در مقابل، آرایشِ یونتووس مثلِ همیشه 2-5-3 با محوریت آندره آ پیرلوی خلاق بود. میلان به خوبی بازی را آغاز کرد و با انجام بازی مالکانه سعی کرد از کانال های کناری زمین به خوبی بهره ببرد و موفق شد 35 سانتر روی دروازه حریف انجام بدهد، در حالیکه یوونتوس تنها یکبار به این عمل روی آورد.

در لحظه انتقال نیز میلانی ها توپ را با هدف پاتزینی به زمینِ یوونتوس می فرستادند و او با نگه داشتن توپ، سه عنصرِ تهاجمی پشتِ سرِ خود را صاحبِ موقعیت می کرد. کاکا در این شیوه بازی میلان، نقش به سزایی داشت و با قرار گرفتن در فضای ایجاد شده بین بال راستِ نفوذ کرده و دفاع کنار حریف، موقعیت های خطرناکی روی دروازه حریف ایجاد کرد و باعث شد، تا کنته تیمش را عقب بکشد. میلانی ها گاهی در یک سومِ تهاجمی نیز حریف را پرس می کردند و توپ را از آنها می گرفتند.

در این روند بازی، بارها دوئلِ بین کاکا و بوفون پیش آمد ولی بوفون به مانند سدی غیرقابل عبور ظاهر شد. در نقطه مقابل، بازیکنان یوونتوس با یک حمله موفق شدند توسط لورنته دروازه آبیاتی که مثل همیشه خروجِ اشتباهی داشت را باز کنند تا با مقایسه شرایط بازی به این نتیجه برسیم که همیشه پای یک گلر در میان است. آمار بازی نیز از برتری کاملِ روسونری ولی برد با کلیدِ بوفون برای یوونتوس، حکایت می کند.

در نیمه نخست شاگردانِ سیدورف 10 تلاش بیشتر از حریف برای گلزنی انجام دادند و در تعداد پاسِ رد و بدل شده در کل زمین و در یک سومِ تهاجمی و درصدِ مالکیت توپ، نسبت به حریف برتری قابلِ توجهی داشتند. در نیمه دوم نیز شرایط تعییری نکرد و باز آبیاتی موفق نشد شوتِ 30 متری توز را مهار کند تا بازهم تفاوت آبیاتی و بوفون نمایان شود.

سیدورف با تعویضِ هوندا به جای مونتولیوو، سیستمِ میلان را به 1-4-1-4 تبدیل کرد ولی دفاعِ منطقه ای منسجم و متراکم در یک سومِ دفاعی و حفظ پوشش در قیفِ دفاعی توسط یوونتوسی که پیش بینی می شد به لحاظ بدنی در این دیدار بخاطر سفر به ترکیه دچارِ مشکل شود، مانع از تغییرِ نتیجه شد.   

     
آی اسپورت
2014-03-11 00:55:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر