فهرست
آنالیز: کلمبیا روحِ 2014 را زنده کرد
آنالیز: کلمبیا روحِ 2014 را زنده کرد

آنالیز: کلمبیا روحِ 2014 را زنده کرد

جیمز یانگ
 
کلمبیایی که به ونزوئلا باخت، با خامس رودریگزی که نه فضا به دست می‌آورد و نه زمان، و رادامل فالکائویی که درست مثلِ بازی‌هایش برایِ منچستر یونایتد، بی اثر بود، هیچ نشانی از تیمی که در جامِ جهانیِ 2014 نگاه‌ها را به خودش خیره کرد نداشت. اما بازی مقابلِ برزیل همه چیز را عوض کرد. این تغییر تنها با جابجاییِ تئو گوتیرز با کارلوس باکا، توسطِ پکرمن به دست آمد. پکرمن البته چینشِ خطِ میانی‌اش را هم تغییر داد و به 2-4-4 دایمند روی آورد. در این سیستم خامس رودریگز بیشتر توپ را در اختیار داشت و کوادرادو و والنسیا و سانچز بیشتر قادر به حمایت او در حمله بودند. در ضمن گوتیرز هم مدام عقب می‌آمد و در بازیسازی شرکت می‌کرد.
تفکرِ پکرمن نتیجه‌ای کاملا مثبت داشت. کلمبیا با انرژی و روان حمله  و پرتعداد و منظم دفاع می‌کرد. کارلوس سانچز، هافبکِ استون ویلا، نقشِ مهمی در تیمش داشت. او باهوش و دیدِ بالا توپ را پخش می‌کرد و وقتی حریف توپ داشت با قدرت و شدتِ پرس می‌کرد و واردِ جنگهایِ فیزیکی می‌شد. سانچز دقیقا مهره‌ای بود که برزیل (با از دست دادنِ لوئیز گوستاوو) کمبودش را احساس می‌کرد.
حرکات و پاس‌هایِ روانِ کلمبیا در این بازی، به خصوص در نیمه‌یِ اول، خاطره‌یِ جولایِ سالِ گذشته و جامِ جهانیِ 2014  را زنده کرد. پکرمن امیدوار است این روحِ بهارِ برزیل، چند بازیِ دیگر هم در زمستانِ شیلی ادامه پیدا کند.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-18 08:48:34
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر