فهرست
یادداشت: وفاداریِ متقابلِ ویدال و سمپائولی
یادداشت: وفاداریِ متقابلِ ویدال و سمپائولی

یادداشت: وفاداریِ متقابلِ ویدال و سمپائولی

تیم ویکری
 
سمپائولی در شرایطی سخت نسبت به بازیکنی وفادار ماند که پیش از این وفاداریش را به تیم و خودِ سمپائولی ثابت کرده بود. آرتورو ویدال سالِ گذشته، حرفه‌یِ ورزشی‌اش را به خطر انداخت و در حالی که مصدومیتِ زانویش کامل درمان نشده بود، برایِ شیلی در جامِ جهانی بازی کرد. سمپائولی این را فراموش نکرد. در ضمن ویدال نقطه‌‌ای مرکزی در برنامه‌هایِ مربیِ شیلی است. سالِ گذشته ویدال صد در صد آماده نبود. اما امسال با تمامِ قدرت دارد بازی می‌کند و نمایش‌هایش در کوپا امریکا لقبِ "کینگ آرتور" را کاملا برازنده‌اش نشان می‌دهد.
روحِ طغیانگرِ ویدال که شبیهِ سرخپوست‌هایِ موهاک است، بخشی از قدرتِ بازیِ اوست. اما ویدال گاهی مرزها را رد می‌کند. او پیش از این هم سابقه‌یِ سرعتِ غیر مجاز و رد کردنِ چراغ قرمز را داشته است. خورخه سمپائولی گفته نمی‌تواند بازیکنانش را 24 ساعته در کمپِ تیم نگه دارد. اما با توجه به اینکه ویدال 28 ساله است، سمپائولی حق دارد انتظارِ بیشتری از او به عنوانِ یک بازیکنِ باتجربه داشته باشد. نکته اینجاست که اگر این تورنمنت هرجایی غیر از شیلی برگزار می‌شد، ویدال آزادیِ عملِ کمتری داشت، چون مجبور بود با اتوبوس تیم رفت و آمد کند.
سمپائولی قبل از تورنمنت نگرانِ فشارِ میزبانی بود و حتی تصمیم گرفته بود اردویِ آماده‌سازیِ تیمش را در اسپانیا برگزار کند و تنها چند روز به آغازِ بازی‌ها مانده، به شیلی بگردد. اما مشکلی که اصلا به فکرش هم خطور نکرده بود، تصمیم یکی از بازیکنانِ کلیدی‌اش برایِ نشستن پشتِ فراری، در حالتی غیرِ طبیعی بود.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-18 10:29:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر