فهرست
گزارش آی‌اسپورت: پدیده‌های فصل گذشته لیگ یک را بشناسید/ ارزان‌ترین و بهترین خرید‌ها برای لیگ برتر
گزارش آی‌اسپورت: پدیده‌های فصل گذشته لیگ یک را بشناسید/ ارزان‌ترین و بهترین خرید‌ها برای لیگ برتر

گزارش آی‌اسپورت: پدیده‌های فصل گذشته لیگ یک را بشناسید/ ارزان‌ترین و بهترین خرید‌ها برای لیگ برتر

سعید ابراهیم پور
دروازه‌بان جوان  نساجی در فصلی که گذشت عملکرد خیرکننده‌ای داشت. 17 بازی و 8 کلین شیت آن هم در حالی که خط دفاعی نساجی در نیم فصل دوم شرایط خوبی نداشت. به جرات می‌توان گفت اگر نساجی ابراهیم‌پور را درون دروازه خود نداشت شرایطش در جدول رده بندی کاملا فرق می‌کرد. ابراهیم‌پور با توجه به ضعف شدید دروازه‌بانان لیگ برتر کاملا شایسته حضور در بالاترین سطح فوتبال کشور است.
حسن بیت سعید
اینکه مدافعی در لیگ یک ایران که میانگین گل در هر بازی شاید کمتر از یک گل باشد 7 بار موفق به گشودن دروازه حریفان شود خود نشان می‌دهد چه کیفیتی دارد. حسن بیت سعید البته در مواقعی به عنوان هافبک در ترکیب فولادنوین قرار می‌گرفت اما در هر صورت چنین آماری برای مدافع 24 ساله فوق العاده است. 
فرید طالقانی
مدافع راست خط دفاع تیمی که تنها 12 گل در طول فصل می‌خورد بدون شک می‌تواند جز پدیده‌های این فصل لیگ قرار بگیرد. طالقانی محصول آکادمی فولاد خوزستان می‌باشد. او در 19 بازی از 22 بازی فصل مس رفسنجان در ترکیب این تیم قرار گرفت.
نادر هوشیار
مدافع ریزنقش پاس در فصلی که گذشت عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت. او در تیمی که تنها 13 گل خورد و توانست دومین خط دفاع مستحکم لیگ یک را از آن خود کند با 18 بار حضور در ترکیب اصلی نقش غیر قابل انکاری در استحکام خط دفاعی تیمش داشت.
 محمود شبان
مدافع 24 ساله سیاه جامگان یکی از ارکان مهم خط دفاعی این تیم در فصل گذشته بود. او 18 بار در ترکیب مشکی‌های مشهد قرار گرفت. تیمی که در فصل گذشته تنها 15 گل دریافت کرد.
صابر خوشنام
یکی دیگر از ارکان قهرمانی سیاه جامگان مدافع هافبک 23 سال این تیم بود. خوشنام هم مانند شبان در 18 بازی فصل در ترکیب اصلی قرار گرفت. بدون شک او هم مانند هم تیمی خود در فصل آینده در لیگ برتر حرف های زیادی برای گفتن دارد.
احمد زنده روح
هافبک دفاعی چپ پای مس کرمان فصل بسیار موفقی را پشت سر گذاشت. زنده روح که از تیم‌های پایه مس به تیم اصلی رسید با 22 سال سن توانست با 6 گل زده لقب بهترین گلزن فصل تیمش را  از آن خود کند. زنده‌روح اگر به همین شکل روند پیشرفت خود را طی کند به زودی به یکی از بهترین هافبک‌های ایران تبدیل می‌شود.
علی اصغر عاشوری
نخستین نکته مهم در مورد هافبک مهاجم 27 ساله فولاد نوین این است که او تنها در یک دیدار تیمش غایب بود. 21 بازی، 7 گل زده و 2 پاس گل او را به یکی از ارکان اصلی قهرمانی فولاد نوین در لیگ یک تبدیل کرد.
 امیر زلیکانی
یکی دیگر از ارکان تهاجمی فولاد نوین هافبک مازنی آنها امیر زلیکانی بود. بازیکنی که مانند عاشوری آمار خیره‌کننده‌ای از خود به جای گذاشت. 20 بازی، 7 گل زده و 3 پاس گل زلیکانی را تبدیل به یکی از ستاره‌های تیم دوست داشتنی کوروش موسوی کرد. تیمی که با 36 گل زده خط آتش وحشتناکی در لیگ یک تشکیل داد.
مهدی نیایش پور
مانند بسیاری از بازیکنان فولاد نوین پروورش یافته آکادمی فولاد است. بازیکنی که در نیم فصل از تیم اصلی به تیم دوم فولاد پیوست و توانست 4 گل مهم برای قهرمان لیگ یک بزند. نیایش پور بازیکنی است که در فصل 91-92 با بیش از 20 گل زده آقای گل لیگ برتر امیدهای کشور شد.
  رحیم مهدی زهیوی
مهاجم اهوازی نفت آبادان در فصلی که گذشت با 9 گل بهترین گلزن گروه " ب" و دومین گلزن برتر لیگ شد. این موضوع به تنهایی می‌تواند او را جز پدیده‌های این فصل لیگ یک قرار دهد. زهیوی پیشینه بازی در تیم‌های نفت مسجد سلیمان و نفت تهران را در کارنامه دارد.
حسین زامهران
مهاجم 22 ساله مشهدی پس از اینکه در پدیده مورد بی‌مهری مرزبان قرار گرفت، نیم فصل دوم را به صورت قرضی برای سیاه جامگان بازی کرد. زامهران در 10 بازی نیم فصل دوم که در ترکیب مشکی‌های مشهد قرار گرفت با زدن 5 گل برترین گلزن این تیم شد.
عیسی آل کثیر
مهاجم جوان آلومینیوم بندرعباس که دو فصل پیش با گل‌های حساس و سه امتیازی خود نقش مهمی در تیمش پیدا کرد. در فصل گذشته توانست تعداد گل‌های خود را افزایش دهد و آقای گل لیگ دسته اول شود. آل کثیر با 26 سال سن شاید کمی دیر در سطح اول فوتبال ایران نامی برای خود دست و پا کرد اما نشان داد تا چه حد مهاجم خطرناکی است. 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-19 12:35:47
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴، ۰۴:۳۵
کاش عکساشونم میگزاشتید،عاشق اینجور مطلبام
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر