فهرست
نکو؛ قلب تپنده تیم ملی ایران
نکو؛ قلب تپنده تیم ملی ایران

نکو؛ قلب تپنده تیم ملی ایران

آی اسپورت- سایت modernghana در گزارشی از جواد نکونام به عنوان یکی از ستاره های جام جهانی نام برد.

به نوشته این سایت، نکونام که متولد 7 اکتبر 1980 در شهر رس است، فوتبال حرفه ای اش را از باشگاه پاس تهران شروع کرد و در 179 بازی، 45 گل برای این تیم به ثمر رساند. او که سابقه بازی در باشگاههای اماراتی را هم دارد، بعد از بازی در جام جهانی 2006 مورد توجه باشگاههای اروپایی قرار گرفت. هرتابرلین آلمان  و لیون فرانسه، نکو را می خواستند اما او به اوساسونا پیوست تا اولین بازیکن ایرانی باشد که در لالیگا بازی می کند.

نکونام در اوساسونا دچار مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی شد اما عملکرد هافبک تیم ملی ایران برای باشگاهش آنقدر خوب بود که اوساسونا قرارداد او را برای سه سال تمدید کرد. نکونام در 149 بازی برای اوساسونا، 24 گل به ثمر رساند که یکی از این گلها وارد دروازه رئال مادرید شد.

او در بازگشت به فوتبال ایران، با قراردادی 1.5 میلیون دلاری به استقلال پیوست و یکی از ارکان قهرمانی این تیم در لیگ برتر بود. نکونام در حال حاضر بازیکن تیم الکویت کویت است.

او را موتور و قلب تپنده تیم ملی ایران می دانند و می توان کاپیتان تیم ملی را منبع روحیه سایر بازیکنان تیمش دانست ضمن آنکه او علاوه بر پاس های خوبی که می دهد، خیلی خوب شوت می زند و می تواند ضد حملات خوبی ترتیب دهد.

نکونام در محوطه جریمه حریف جایگری خوبی دارد و گلهای حساسی برای تیم کشورش به ثمر رسانده است. هیچ شکی نیست که شاگردان کی روش برای موفقیت در جام جهانی، روی کاپیتان تیم ملی حساب ویژه ای باز کرده اند هر چند که شاید قدرت او به تنهایی برای صعود ایران به مرحله بعدی کافی نباشد. بازیهای نکونام در جام جهانی قطعا نام او را بیشتر از قبل سر زبان ها می اندازد

  

 

 

     
آی اسپورت
2014-03-04 11:14:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر