فهرست
ادعای جالب فدراسیون برزیل برای لغو محرومیت نیمار
ادعای جالب فدراسیون برزیل برای لغو محرومیت نیمار

ادعای جالب فدراسیون برزیل برای لغو محرومیت نیمار

با وجود کاهش محرومیت دو جلسه‌ای نیمار از همراهی تیم ملی برزیل در کوپا آمه‌ریکا، کنفدراسیون فوتبال برزیل قصد دارد برای لغو یک جلسه محرومیت او هم از کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی فرجام‌خواهی کند.
کمیته انضباطی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا برای نیمار به خاطر درگیری فیزیکی با دو سه بازیکن تیم ملی کلمبیا (در دور دوم بازی‌های مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا) و اخراج از زمین، دو جلسه محرومیت در نظر گرفته بود. او در حالی از زمین بازی اخراج شد که قبل از آن با دریافت یک کارت زرد، دو کارته و از بازی بعدی برزیل محروم شده بود. به همین دلیل کمیته انضباطی رقابت‌ها برای او دو جلسه در نظر گرفت که معنای آن عدم حضور مهاجم بارسلونا در ترکیب برزیل تا مرحله نیمه نهایی رقابت بود.
کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اما محرومیت نیمار را به یک جلسه کاهش داده است و به این ترتیب او در صورت صعود برزیل به مرحله یک چهارم نهایی دوباره می‌تواند به ترکیب سلسائو برگردد.
با این حال مسئولان فوتبال برزیل می‌خواهند یک جلسه محرومیت کاپیتان تیم ملی کشورشان را هم لغو کنند و به همین دلیل به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اعتراض کرده‌اند. دلیل‌شان هم این است که از کوره در رفتن نیمار، «شیرجه‌رو» خطاب شدن او از سوی کمک‌داور بازی بوده است.
در همین راستا کارلوس اوجنیو لوپز، مدیر دپارتمان حقوقی کنفدراسیون فوتبال برزیل در گفت‌وگو با سایت شبکه گلوبه اسپورته برزیل ادعا کرده است که کارلوس آستروسا، کمک داور شیلیایی بازی تیم‌های ملی برزیل و کلمبیا نیمار را شیرجه‌رو خطاب کرده است.
برزیلی‌‌ها سعی دارند نشان دهند شوتی که نیمار به سمت پابلو آرمور شلیک کرد و مسبب بروز جنجال در دقایق پایانی بازی شد، اتفاقی و به آن دلیل بوده است که مهاجم بارسلونا بازی را تمام شده فرض کرده است.
تیم ملی برزیل در بازی بعدی خود در گروه C‌ کوپا آمه‌ریکا در شرایطی به مصاف ونزوئلا می‌رود که برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی به سه امتیاز این بازی نیاز دارد.
     
آی اسپورت
2015-06-19 20:58:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر