فهرست
یادداشت: یونایتد به چه بازیکنانی نیاز دارد؟
یادداشت: یونایتد به چه بازیکنانی نیاز دارد؟

یادداشت: یونایتد به چه بازیکنانی نیاز دارد؟

پیت هال
 
داوید دخئا هنوز آینده‌اش را مشخص نکرده است و مایکل کریک باید آمادگیِ فیزیکی‌اش سنجیده بشود، تا مشخص شود آیا قادر است یک فصلِ کامل بازی کند یا نه. جد از این دو بازیکن که جانشین‌هایِ احتمالی‌شان هوگو یوریس و مورگان اشنایدرلین هستند، یونایتد برایِ اینکه دوباره به مدعیِ قهرمانی بدل شود، در پست‌هایِ دیگر هم نیاز به بازسازی دارد.
خطِ حمله‌یِ یونایتد با وجودِ اسم‌هایِ بزرگی مثلِ فالکائو و ون پرسی و پشتِ سرشان دی ماریا و ماتا، فصلِ خوبی را پشتِ سر نگذاشت، و دوباره بارِ مسئولیت رویِ دوشِ رونی افتاد. برایِ همین با رفتنِ فالکائو و جداییِ احتمالیِ ون پرسی، خریدِ یک مهاجمِ درجه یک لازم است. روبرتو فرمینو با استناد به گزارش‌ها، موردِ نظرِ لویی ون گال است. اما یونایتد به علاوه‌یِ این هافبکِ تهاجمیِ هوفنهایم، نیاز به یک مهاجمِ کلاسیکِ شماره‌ی 9 دارد. هری کین در صدرِ لیستِ خریدِ ون گال است. کنارِ او کاوانی و مانزوکیچ که گویا قصد دارند از پاریس و مادرید خارج شوند، گزینه‌هایِ دیگر هستند. و البته کریم بنزما هم می‌تواند خریدِ بسیار جذابی باشد. بنزما که در رئال همیشه در سایه‌یِ رونالدو بوده، تنها در یکی از 5 فصلِ اخیر کمتر از 15 گل زده است.
دفاعِ راست دیگر پستی است که یونایتد نیاز به بازسازی‌اش دارد. آنتونیو والنسیا فصلِ پیش بیشتر به یک راهِ حلِ مقطعی می‌مانست تا آینده‌یِ دراز مدتِ این پست. جونز و اسمالینگ هم هروقت در این پست بازی کردند با مشکلاتِ زیادی مواجه شدند. گزینه‌هایِ یونایتد برایِ پستِ دفاعِ راست شیموس کولمنِ هجومی (اورتون)، ناتانیال کلاینِ جوان و پرانرژی (ساوتهمپتون) و متیو دارمیان (تورینو) هستند. البته گرگوری ون در ویلِ هلندی که دیگر در ترکیبِ اصلی پاریس سن ژرمن قرار نمی‌گیرد و تنها یک سال از قراردادش باقیست، راحت‌ترین گزینه برایِ لویی ون گال به نظر می‌رسد.
اما مهمترین پستِ مشکل‌دارِ یونایتد قطعا دفاعِ میانی است. اگر یونایتد فصلِ قبل داوید دخئا را نداشت، فصلِ آینده خبری از چمپیونز لیگ نبود. درخششِ دخئا بود که اشتباهاتِ پرتعدادِ دفاعِ یونایتد را نجات می‌داد. جونز و اسمالینگ، نشانه‌هایی از تشکیلِ یک زوجِ خوب را در برخی بازی‌ها داشتند. اما با توجه به مصدومیت‌هایِ زیادشان، یونایتد نمی‌تواند رویِ این دو حسابِ کامل باز کند. اونز هم فصلی پر مصدومیت و پر اشتباه را پشتِ سر گذاشت و جوانانی مثلِ مک‌نیر و بلکت هم هنوز خیلی راه دارند تا به تجربه‌یِ کامل برسند. واضح‌ترین گزینه‌یِ یونایتد برایِ دفاعِ میانی منس هوملز است. هوملز بازیکنِ محبوبِ لویی ون گال است، اما داستانش هر روز تغییر می‌کند. یک روز می‌گویند در دورتموند می‌ماند و یک روز می‌گویند نه. گزینه‌یِ دیگر نیکولاس اوتامندیِ والنسیا است، بازیکنی که از دیدِ گیوم بلگه در تیمِ فصلِ لا لیگا جای داشت و نقشی کلیدی در پیشرفتِ والنسیا بازی کرد. نمایش‌هایِ اوتامندی در کوپا امریکا هم فرمِ فوق‌العاده‌یِ او را نشان می‌دهد. به هر سو یونایتد برایِ این پستِ به یک مدافعِ باتجربه‌یِ درجه‌یِ یک نیاز دارد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-20 11:36:29
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر