فهرست
اولیور کان :پیوستن به بارسا برای تر اشتگن یک گام شجاعانه است
اولیور کان :پیوستن به بارسا برای تر اشتگن یک گام شجاعانه است

اولیور کان :پیوستن به بارسا برای تر اشتگن یک گام شجاعانه است

آی اسپورت- اولیور کان ، دروازه بان اسطوره ای فوتبال آلمان در وبلاگش در روزنامه بیلد در مورد انتقال احتمالی مارک آندره تر اشتگن ، دروازه بان بورسیا مونشن گلادباخ اظهار نظر کرد .
کان در وبلاگش نوشت :"‌هواداران عزیز ، گل به خودی مارک آندره تر اشتگن در روز شنبه مقابل برانشوایگ مسلما چیزی از ارزشهایش در این فصل کم نمی کند . هواداران به او لقب "‌حماقت هفته " را دادند . این گل به خودی بازتاب رسانه ای پیدا کرد چرا که تر اشتگن مد نظر بارسلوناست .

برای بارسلونا مسلما بی نظیر خواهد بود . سنش یک مشکل برایش نیست . به لطف آکادمی ها در حال حاضر بازیکنان جوان خیلی پخته تر از ده – پانزده سال پیش هستند . البته باید موارد دیگری را مد نظر داشت . این که تر اشتگن هرگز از بورسیا خارج نشده و فرهنگ باشگاه های دیگر را نمی شناسد . "
کان در مورد سختی های حضور در بارسلونا هم به تر اشتگن هشدار داد :" ترک کردن دنیایی که خوب آن را می شناسی و پیوستن به باشگاهی به بزرگی بارسلونا ،‌انسجام ذهنی بسیار بالایی می طلبد . این اتفاق وقتی که از کارلسروهه به بایرن رفتن ،‌رخ داد . من باید خودم ارزشم را ثابت می کردم و کسی نبود که از من محافظت کند . باید احترام هواداران ، مسئولان باشگاه و هم تیمی هایم را کسب می کردم . "
دروازه بان اسبق بایرن در مورد تفاوت های مونشن گلادباخ با بارسا برای این دروازه بان جهان گفت :"‌تر اشتگن در بورسیا ، شرایط منحصر بفرد خودش را دارد . سه سال در این جا بوده ، هجده ساله است ، این باشگاه را مدیوئن پیشرفتش می داند . در بارسا چنین شرایطی نخواهد داشت . مسلما اگر دروازه بانی بود که جامهای زیادی برده بود یا دروازه بان فیکس تیم ملی آلمان بود ، کار خیلی برایش راحت تر بود اما بدون چنین شهرتی ،‌مشکل است که یک دروازه بان بتواند در بارسلونا در سه یا چهار بازی خود را ثابت کند . "
وی با اشاره به مشکلات هیلده براند ،‌لمن و ایلگنر گفت :" تر اشتگن باید به چنین مشکلاتی را هیلده براندر در والنسیا ،‌لمن در میلان و ایلگنر در مادرید داشتند . اما تر اشتگن می داند که چه فرصت های بزرگی پیش رویش است . این چالش است که هر روز در کنار مسی و ژاوی کار کند . برای تر اشتگن پیوستن به بارسلونا یک گام بزرگ و شجاعانه است . "

     
آی اسپورت
2014-03-04 13:00:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر