فهرست
یادداشت: مسی در صدمین بازی، صد در صد نبود
یادداشت: مسی در صدمین بازی، صد در صد نبود

یادداشت: مسی در صدمین بازی، صد در صد نبود

میگل دیلینی
 
لیونل مسی در شبی که صدمین بازی‌اش را برایِ تیم ملیِ آرژانتین انجام داد، خیلی با صد در صدِ خودش فاصله داشت. البته این قضیه چندان اهمیت ندارد، چون آرژانتین بازی را بعد از 11 دقیقه برد و مسی و برخی دیگر از بازیکنان عملا در زمین قدم می‌زدند. مسی می‌دانست که در چنین بازی‌ای نیاز به صرفِ انرژی نیست و برایِ همین غیر از یک ضربه‌یِ کات‌دارِ زیبا در نیمه‌یِ اول که با فاصله‌یِ کمی از کنارِ دروازه بیرن رفت، فعالیتِ خاصِ دیگری نکرد. حتی ضربه‌یِ آزادش در نیمه‌یِ دوم هم که آرام و راحت در دستانِ میلر، دروازه‌بانِ جامایکا، قرار گرفت، تلاشِ زیادی پشتش نبود.
اما بازتابِ این بازی این بود که مسی هنوز در کوپا امریکایِ 2015 ندرخشیده است. او لحظاتِ باکیفیت پدید آورده، ولی تنها لحظات، و نه کلِ بازی؛ چیزی که فصلِ گذشته در تیمِ باشگاهی‌اش به آن عادت کرده بودیم. این هم به خودیِ خود می‌تواند نکته‌یِ مثبتی باشد. یکی از انتقاداتِ قابلِ بحثی که از مسی در جامِ جهانی می‌کردند این بود که او بعد از دورِ گروهی محو شد. مسی شاید حالا دارد انرژی‌اش را برایِ دورِ بعدی و بازی‌هایِ مهمتر و سخت‌تر حفظ می‌کند، به خصوص بعد از چنین فصل طولانی و سنگینی با بارسلونا.
حالا همه می‌دانیم که مسی بعد از تساوی مقابلِ پاراگوئه از ناراحتی خوابش نبرده و کوپا امریکا را به عنوانِ ماموریتِ شخصیِ خودش قرار داده است. مسی آگاهانه بارِ مسئولیتِ بیشتری رویِ دوشش انداخته است و شاید این دلیلِ رویکردِ فیزیکی‌اش به بازی‌ها باشد. به هرحال بردنِ کوپا امریکا خیلی مهمتر از درخشش در صدمین بازیِ ملی است.
 
 
کد خبر: 9409
 
     
آی اسپورت
2015-06-21 08:20:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر