فهرست
مروری بر کارنامه پرویزخان؛ نصف سیاه، نصف آبی!
مروری بر کارنامه پرویزخان؛ نصف سیاه، نصف آبی!

مروری بر کارنامه پرویزخان؛ نصف سیاه، نصف آبی!

آی‌اسپورت- هر آبی‌پوشی که شب قبل نگاهی به سایت‌ها انداخت، با دیدن یک تیتر مشترک سکته‌ای خفیف کرد. «مظلومی سرمربی استقلال شد!». حالا نگاهی داریم به کارنامه سیاه و سفید پرویز مظلومی در طول این سال‌هایی که به عنوان نفر اول روی نیمکت تیم‌های مختلف می‌نشیند.صبا باطری
پرویز مظلومی در اولین تجربه سرمربیگری‌اش راهی صبا باطری لیگ یکی شد. صبا باطری با مظلومی موفق شد طعم صعود به لیگ برتر را بچشد. صعودی که حواشی زیادی را به همراه داشت و شائبه‌های فراوانی در این رابطه مطرح شده بود.
 
صنعت نفت آبادان
پرویزخان این بار به یک تیم جنوبی پیوست. نفت آبادان دومین تیمی بود که مظلومی در لیگ یک هدایتش را به عهده گرفت. آبادانی‌ها در این فصل موفق نشدند جلوی تبانی‌های راه‌آهن را بگیرند تا فصل را با ناکامی پشت سر بگذارند. هر چند که شکایت این تیم به فیفا منجر به صعود نفت آبادان به لیگ برتر شد.
 
تیم ملی ب
دو تیم و دو صعود تا به اینجای کار در کارنامه مظلومی ثبت شد. پرویزخان پس از این، هدایت تیم ملی ب فوتبال را پذیرفت. این در حالی اتفاق افتاد که تا به اینجای کار مظلومی هیچ‌گاه به عنوان نفر اول در بالاترین سطح فوتبال نبوده است. این تیم که اتفاقا بازیکنان بزرگ و خوبی را هم به همراه داشت، قهرمان مسابقات غرب آسیا شد تا مظلومی کارنامه‌اش را پربارتر کند.
 
ابومسلم
اولین تجربه سرمربیگری مظلومی در لیگ برتر به فصل 86-87 برمی‌گردد. در این فصل صبای قمی که با پرویزخان لیگ برتری شده بود، در غیاب وی موفق به کسب سهمیه آسیا شد. نفت آبادان دومین تیم مظلومی هم به لیگ یک سقوط کرد. ابومسلم در این فصل با پرویز مظلومی عملکرد خوبی داشت. این تیم مشهدی رتبه چهارم لیگ هفتم را کسب کرد و تنها دو امتیاز برای کسب سهمیه آسیایی کم آورد. این تیم نمایش خوبی هم در ورزشگاه ثامن مشهد داشت و از هفته سوم تا پایان لیگ در هیچ دیدار خانگی بازنده نبوده است.
 
مس کرمان
در ادامه ماجراجویی‌های پرویزخان این بار مظلومی سر از کرمان در آورد. مظلومی تیمی که فصل قبل را با رتبه دهم به پایان رسانده بود، موفق به کسب سهمیه آسیایی کرد. مسی‌ها فصلی رویایی را با مظلومی تجربه کردند و در رتبه سوم لیگ برتر جای گرفتند.
 
استقلال تهران
پرویز مظلومی لیگ نهم را هم به استراحت پرداخت تا پس از یک ریکاوری مناسب به استقلال بیاید. مظلومی تا اینجای کار نشان داده بود می‌تواند آبی‌ها را امیدوار به جذب یک سرمربی مناسب کند. اتفاقی که برای مظلومی خیلی خوشایند به پایان نرسید. پرویزخان فقط در دربی‌ها موفق بود و نتیجه چشمگیر دیگری نداشت. مظلومی در اولین فصل سرمربیگری‌اش در استقلال با وجود ستاره‌های میلیاردی که در اختیار داشت قافله قهرمانی را به زردهای اصفهانی باخت تا حضور در استقلال را با ناکامی استارت بزند. در تمام طول فصل صحبت‌های مظلومی به دیدار مقابل پرسپولیس و تنها موفقیتش مربوط می‌شد. پرویزخان با شعارهای دوبله-سوبله روی ابرها حرکت می‌کرد.
 
استقلال تهران
مظلومی لیگ یازدهم را با استقلال استارت زد. پرویزخان قصد داشت تیمی که با هدایت خودش نایب قهرمان لیگ شده بود را با جام به پایان برساند. اتفاقی که باز هم نیفتاد و مظلومی این بار پشت سر سپاهان و تراکتورسازی قرار گرفت. باز هم مظلومی جز پرداختن به دربی، صحبت دیگری نداشت. با این توضیح که آخرین دربی مظلومی، استقلال بازنده بازی بود. استقلال حریف تیم ده نفره پرسپولیس نشد تا کوری‌های زیادی این بار از سوی قرمزهای پایتخت مطرح شود. در پایان فصل هم مظلومی از آبی‌های پایتخت کنار گذاشته شد.
 
آلومنیوم هرمزگان
اولین شاهکار رسمی مظلومی در طی این سال‌ها به سرمربیگری‌اش در هرمزگان برمی‌گردد. پرویز مظلومی آلومینیوم را به لیگ یک فرستاد.
 
مس کرمان
پرویزخان با بازگشتش به کرمان می‌خواست خودش را هم مثل تیم سابقش احیا کند. اما این بار هم وی در این راه موفق نبود. مس به همراه پرویزخان در قعرجدولی جای گرفت تا پرویزخان در دومین سال متوالی، دومین تیم را راهی لیگ یک کند.
 

در لیگ امسال هم هیچ باشگاهی جرات نکرد هدایت تیمش را به این مربی بسپارد. مظلومی از زمان ورود به استقلال تا به امروز تمام موفقیت‌های گذشته‌اش را پاک کرده و در ریل ناکامی گام برمی‌دارد. حالا باید دید استقلال نقطه عطفی است برای او یا اینکه باز هم در بازگشت به تیم سابقش ناکام خواهد بود؟
 
 کد خبر: 9407
  ۲  
آی اسپورت
2015-06-21 14:42:23
نظر دهید

۲ نظر
-
يكشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۵۰
مظلومی زمانی به الومینیوم و مس رفت که این تیمها سقوطشون تقرببا قطعی شده بود, از اول فصل که نبود
مجید
يكشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۵۲
تا هفته دهم در استقلال دوام نمیاره---
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر