فهرست
کاستا: به خاطر مارادونا، اسم من را دیه گو گذاشتند
کاستا: به خاطر مارادونا، اسم من را دیه گو گذاشتند

کاستا: به خاطر مارادونا، اسم من را دیه گو گذاشتند

آی اسپورت- دیه گو کاستا، مهاجم  اتلتیکو مادرید اعلام کرد که برای پوشیدن پیراهن تیم ملی اسپانیا لحظه‌شماری می‌کند.

این مهاجم برزیلی‌الاصل سال گذشته چند بازی دوستانه برای سلسائو انجام داد اما چند ماه قبل تصمیم گرفت برای اسپانیا بازی کند و اکنون منتظر است تا اولین بازی اش را برای لا روخا انجام بدهد.

کاستا به خبرنگاران گفت:" هرگز تصور نمی‌کردم به تیم ملی اسپانیا دعوت شوم. وقتی فهمیدم تیم ملی اسپانیا قصد دارد مرا دعوت کند؛ به خیلی چیزها فکر کردم؛ چرا که نه؟ این یک مزیت است که قهرمان جهان بخواهد برای آنها به میدان بروید؛ به خصوص با وجود بازیکنان خوبی که دارند. این را مسئله مهمی حس کردم و برایش ارزش زیادی قائل شدم. ویسنته دل بوسکه به من نشان داد که چه شخصیتی دارد. من دوست دارم رو در رو با افراد صحبت کنم. دروغ و راست را حس می‌کنم و دل بوسکه بسیار روراست بود. او هیچ وعده‌ای به من نداد. قول دادن را دوست ندارم؛ دوست دارم به وعده‌ها عمل شود؛ این چیزی است که ارزش دارد."

او همچنین فاش کرد که والدینش به دلیل علاقه به مارادونا، نام او را دیه گو گذاشتند.

" در برزیل آرزوی همه پدرها این است که فرزندانشان فوتبالیست شوند. خانواده من عاشق فوتبال هستند و پدرم به خاطر مارادونا اسمم را دیه گو گذاشت. پدرم خیلی کار می‌کرد تا هر چیزی که نیاز دارم را تأمین کند.

ما به خاطر او زندگی خوبی داشتیم. اکنون رویای پدرم به واقعیت تبدیل شده و رویای من که بخشیدن یک زندگی بهتر به آنها بود، نیز به حقیقت پیوسته است.

 فوتبال را در خیابان‌ها یاد گرفتم. نمی‌توانستم در تیمی متفاوت با تیم برادرم بازی کنم زیرا اگر این کار را می‌کردم، تمام مدت در حال دعوا با هم بودیم. نمی‌توانستم شکست بخورم، نمی‌توانستم در صورت درگیری با آنها خودم را کنترل کنم؛ این‌ها چیزهایی است که در زندگی یاد می‌گیرید. وقتی کار بدی می‌کردم، احساس بدی به من دست می‌داد و اینگونه در زندگی پیشرفت کردم.

وقتی شانس رفتن به پرتغال زیاد شد، پدرم ترسید زیرا آنجا مدیر برنامه‌های زیادی هستند که بازیکنان جوان را به پرتغال می‌برند و سپس آنها را رها می‌کنند. سپس قرارداد من را دید و خیالش راحت شد. در ابتدا تغییر شیوه زندگی کار سختی بود اما به اینکه زندگی بهتری برای خانواده‌ام فراهم کنم، بجنگم و مبارزه کنم، فکر می‌کردم. در زندگی برای بهتر شدن باید هر روز بجنگید.

از ترکیه پیشنهادی داشتم؛ به تمرینات رفتم و مصدوم شدم. پیامی از سوی خدا بود. به خدا ایمان دارم. اگر این اتفاق برای من افتاد، دلیلی داشت. بنابراین دوباره از صفر شروع به کار کردم."

کاستا در مورد تاثیر دیه گو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو مادرید، در پیشرفتش صحبت کرد و گفت:" سیمئونه خیلی با من روراست بود. باید در زندگی همین روش را در پیش بگیرید و سیمئونه انسان منصفی است. زندگی من همیشه مبارزه و جنگیدن بوده است. این چیزی است که درون من است، نمی‌توانم آن را تغییر دهم. وقتی ذهنم را روی چیزی معطوف کنم، نمی‌گذارم از ذهنم فرار کند.

گلی که در فینال کوپا‌دل‌ری زدم، مهم‌ترین گلی بود که تاکنون به ثمر رسانده‌ام. گل‌هایی که در فینال زده می‌شود، همیشه مهم هستند و وقتی مهم‌تر می‌شود که پس از مدتی طولانی پیروز شوید و سپس جام قهرمانی را به دست آورید، خاطره فوق‌العاده‌ای بود."

     
آی اسپورت
2014-03-04 17:14:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر