فهرست
یادداشت: دقیقا کی آرژانتین اصلی را  می بینیم؟
یادداشت: دقیقا کی آرژانتین اصلی را می بینیم؟

یادداشت: دقیقا کی آرژانتین اصلی را می بینیم؟

کریس ووکس
راحت است که آرژانتین را به خاطر فشار ناشی از شانس اصلی قهرمانی بودن در کوپا سرزنش کنیم. اما واقعیت این است که آرژانتین آن جایگاهی که باید داشته باشد را ندارد.
برد قابل پیش بینی یک بر صفر آن ها مقابل جامائیکا شاید آن ها را به هدفشان که قرار گرفتن در صدر جدول گروهشان بود رسانده باشد، اما فراموش نکنید که آلبی سلسته تیمی که در رده بندی فیفا رنک 65  را دارد را به سختی برد.
این یک داستان جدید نیست. تیم الخاندرو سابیا در جام جهانی هم بوسنی، ایران ونیجریه را خیلی خفیف برد و همین موضوع باعث  شد که با وجود رسیدن به فینال شانس زیادی برای قهرمانی اش قائل نبودند. این طور بود که در کل تورنمنت منتظر بودیم که آرژانتین موتورش روشن شود.
حالا در این تورنمنت هم همین طور است. بعد از از دست دادن برتری 2 بر صفر مقابل پاراگوئه، مردان خخراردو مارتینو از به تساوی کشیده شدن دیداری که در آن یک بر صفر پیش بودند مقابل اوروگوئه فرار کردند.
اما هنوز هم موتور آرژانتین روشن نشده است. هر ترکیبی که مارتینو در این تورنمنت امتحان کرد جواب نداد. سوالی که همیشه پرسیده می شود این است که چرا لیونل مسی که در این بازی صدمین بازی اش با لباس آرژانتین را هم تجربه می کرد، هیچ وقت آن درخششی که برای باشگاهش دارد را برای تیم ملی اش ندارد؟

شاید در آرژانتین آن خط میانی ای که مسی را تغزیه می کند و در بارسلونا هست، وجود ندارد یا شاید هم در آرژانتین، مثل بارسلونا، همه بازیکنان قبول نکرده اند که باید توپ را بگیرند و هر طور شده به مسی برسانند و در انتظار جادویش باشند.
آنجا ایگواین، آگوئرو، دی ماریا و توس را دارند و این ها همه کسانی هستند که می توانند برای راه راه آبی و سفیدپوشان یک رهبر  باشند. سال گذشته هم سابیا موفق نشد خط حمله درستی در برزیل داشته باشد و در بازی با آلمان تاوانش را داد.
حالا این مارتینو است که نمی تواند جواب پیدا کند. ایگواین یک گل زد، اما خیره کننده نبود، دی ماریا خیلی تلاش کرد، اما در نهایت به جای این که تلاشش جواب بدهد فقط امیدوار کننده بود و مسی هم که مثل همیشه. در تمام مدت بازی این هواداران جامائیکا بودند که سر و صدا می کردند  و آرژانتینی ها ساکت بودند.
اما برد 5 بر صفر شیلی یک هشدار بود. آرژانتین باید به خودش بیاید. اما دوباره همان سوال همیشگی، چه زمانی آرژانتین بیدار می شود؟
دقیقا ما کی قرار است آرژانتین اصلی را ببینیم؟ در حال حاضر به نظر می رسد که این تیم با آرژانتینی که باید ببینیم فاصله زیادی دارد. آن ها یکی از بزرگ ترین ناکامان فوتبال مدرن هستند. 
  ۲  
آی اسپورت
2015-06-21 18:12:27
نظر دهید

۲ نظر
pouria
يكشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۳۶
اصلا بازی رو دیدین ؟ آرژانتین تا دقیقه 10 بازی فقط شیش هفت تا موقعیت گل داشت . چندتا توپ به تیر زدن ؛ اینجوری که شما تحلیل نوشتی هر کسی که ندونه فکر می کنه آرژانتین به سختی و شانسی بازی برده . در صورتی که جامائیکا حتی یک موقعیت گل درست و حسابی هم نداشت !!
Afshin
يكشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴، ۲۱:۳۶
ضرر نداره یه مطلب رو از یه جا با تمام عکساش کپی می‌کنید منبعش رو هم بنویسید. زشته به خدا این کارا.

http://www.goal.com/en/news/1717/editorial/2015/06/21/12919932/great-players-average-team-will-we-ever-see-the-real
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر